« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ülkemiz için büyük kazanım

U20 Dünya Kupası için İsviçre’deki zirveye katılan Gümüşdağ, “Diğer organizasyonları için şansımız arttı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın hazırlıklarının görüşüldüğü zirve, İsviçre’nin Zürih kentindeki FIFA’nın genel merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan
FIFA Başkanı Sepp Blatter, “Bu kupa, Türkiye’nin 2020 Avrupa Şampiyonası adaylığı için de iyi bir prova olacaktır” dedi. Zirveye katılan İstanbul BŞB Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, turnuva için hazır olduklarını ifade etti. Şampiyona finalinin yapılacağı İstanbul’un bu konuda tecrübeli olduğunu belirten Göksel Gümüşdağ, “İstanbul, 2005 Şampiyonlar Ligi Finali, 2009 UEFA Kupası finalinden sonra şimdi de 2013 U20 Dünya Kupası’nı düzenleyecek. Türk futbol tarihinin en büyük organizasyonu olan 2013 FIFA U20 Dünya Kupası, bizim için çok büyük bir kazanımdır” diye konuştu.

Türk sporu için çok önemli bir imza

Dünyanın ilerleyen yıllarda izleyeceği yıldızların Türkiye’de oynayacağını ifade eden Gümüşdağ, “Yakın dönemde Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı dünya çapında organizasyonları düşünürseniz ve imzalanan bu dev organizasyonu da göz önünde bulundurursanız, ülkemizin aday olduğu sportif organizasyon ne kadar büyük olursa olsun, kazanma şansının daima çok yüksek olacağına, artık kimsenin şüphesi olmasın. Türk spor tarihi için çok önemli bir imza attık. Kendim ve ülkem adına çok gururluyum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz