« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim"

Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takım ve Ordu Belediyesi Bedensel Engelliler Kulübü Sporcusu Cevat Karagöl, “İkinci defa katılacağım Paralimpik Londra Olimpiyatlarından madalya ile dönerek ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Karagöl, 29 Ağustos 9 Eylül tarihleri arasında Londra'da gerçekleştirilecek paralimpik oyunlarına en iyi şekilde hazırlandığını söyledi.

Olimpiyat öncesi değişik illerde kamplara girdiklerini de belirten Karagöl, “İkinci defa katılacağım olimpiyatlardan derece yaparak dönmek istiyorum” diye konuştu.

Şu ana kadar her şeyin çok güzel gittiğini ve morallerinin üst düzeyde olduğunu da ifade eden Karagöl, şunları kaydetti:
“Daha önce Türkiye'yi 2008 Pekin Olimpiyatları'nda temsil etme başarısı gösterdim. Burada ben ve diğer milli takımdan arkadaşlarım çok güzel tecrübe kazandı. Şimdi sıra 2012 Londra Olimpiyatlarında. Bu olimpiyatlar da 29 Ağustos'ta başlayacak. Burada ülkemi 10 metre havalı ve 50 metre serbest ateşli silahlar kategorilerinde temsil edeceğim. İkinci defa katılacağım Paralimpik Londra Olimpiyatları'ndan madalya ile dönerek ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Bu hedef doğrultusunda antrenörlerimin nezaretinde çalışıyorum. Takım olarak her geçen gün kendimizi daha iyi hissediyoruz. İnşallah yarışmalarda şansımızın da bizden yana olmasıyla çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.”

Atıcılık sporuna 12 yıl önce başladığını ve kendisini çok iyi yetiştirmeyi başardığını da ifade eden Karagöl, “Türkiye'de sınırlı sayıda sporcu Londra Paralimpik oyunlarında yer alacak. Bu sporcuların arasında yer aldığım için çok mutluyum. Bütün vatandaşlarımızın dualarını bekliyoruz. İnşallah Türk Milli Takımı Londra'dan gittiği her branşlarda başarı elde edecektir. Buna yürekten inanıyorum. Bizim gibi tüm Türkiye'nin de inanmasını istiyorum” diye konuştu

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler