« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ülkemde yarışmaktan çok mutluyum"

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiade Erzurum-2011) mücadele edecek olan Türkiye'nin ilk buz dansı sporcusu Alper Uçar, “Ülkemde yarışıyor olmaktan ötürü oldukça heyecanlıyım. Burada yarışmak beni başarı için kamçılıyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Universiade Erzurum 2011'de uzun bir süredir beraber çalıştığı Ukrayna asıllı Türk partneri Aliza Agafonova ile piste çıkacak olan Alper Uçar, organizasyonda artistik patinajın buz dansı kategorisinde uzun ve kısa programda yarışacak.
Yarışlar için iyi hazırlandıklarını belirten Alper, “Ülkemde yarışıyor olmaktan ötürü oldukça heyecanlıyım. Bu heyecan beni olumsuz değil olumlu etkiliyor. Erzurum halkı en çok bu branş için bilet almış, bu benim ve partnerim için büyük gurur. Şimdiye kadar yaptığımız hazırlıkların üzerine halkın desteği de birleşince başarı daha yakın olacak. Burada yarışmak beni başarı için kamçılıyor” diye konuştu.

Çiftler kategorisinde yarışan sporcuların birbirlerine alışmaları için 5 yıl beraber çalışmaları gerektiğini anlatan Alper, “Ben ve partnerim bir buçuk yıllık bir süredir beraber çalışıyoruz. Fakat müthiş bir gelişim gösterdik. Oldukça başarılı bir antrenman dönemi geçirdik. Rakiplerimiz bizi, biz onları biliyoruz. Rakiplerimizin bizden çekindiğini söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz