« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ülkem için Kanada'dan geldim"

Erzurum'da devam eden 25. Üniversiteler Kış Oyunları'nda mücadele eden Erkek Buz Hokeyi Milli Takımı'nın kalecisi Erol Kahraman, “Ülkemi ve bayrağımı temsil etmek için Kanada'dan geldim” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erol Kahraman, ailesiyle birlikte 20 yıl Kanada'da yaşadığını belirterek, “Kanada'da profesyonel olarak bu sporu yaptım. Milli takım antrenörü Tarık Göçmen beni buraya getirdi. Burada olduğum için çok mutluyum. Ülkemi ve bayrağımı temsil etmek için geldim” diye konuştu.

Buz hokeyinin Türkiye'de yeni bir spor olduğunu anlatan Erol Kahraman, şunları kaydetti:
“Yeni olmasına rağmen bu spora olan ilgi beni şaşırttı. Buz Hokeyi Federasyonu gerçekten bu alanda çok önemli işler yapıyor. Çok iyi hocalar ve kapasitesi olan oyuncular var. Ancak Türkiye ile buz hokeyinde söz sahibi olan ülkeler arasında 100 yıl fark var. Kanada, Rusya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkeler bu alanda kendi ekollerini oluşturmuşlar. Onların 100 yıl gerisindeyiz. Ama biz savaşımızı en iyi şekilde veriyoruz. Onlar da bizim bu mücadelemizi görüp, saygı duyuyorlar.”

Erol Kahraman, buz hokeyinin Türkiye'de gelişmesi için uygun şartların bulunduğunu dile getirerek, “Bundan sonra hep yükseğe bakacağız. Çünkü bir temelimiz var artık. Önemli olan bunun üstüne koyarak ilerlemek. Bunun için elimizden geleni yapacağız, o heyecan ve ruh var bizde. Bu sporun Türkiye'de gelişeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.