Ülkeden kadın kılığında kaçan pedofil yakalandı

Birce BORA-LONDRA
27.09.2015 - 12:00 | Son Güncelleme:

İngiltere’de Buzda Dans isimli yarışmada ün kazanan ve 14-15 yaşındaki kız çocuklarına tecavüz ve çocuk pornosu üretimi ile suçlandığı davanın başlamasının ardından kayıplara karışan 31 yaşındaki iletişim teknolojileri uzmanı Joseph Tsang Hong Kong’da yakalandı.

Tsang’ın kadın kılığına girip kız kardeşinin pasaportunu kullanarak İngiltere’den çıkmayı başardığı ancak saklanmak için gittiği Hong Kong’da iletişime geçtiği okul arkadaşları tarafından polise ihbar edildiği açıklandı.

Ülkeden kadın kılığında kaçan pedofil yakalandı

Daily Mail gazetesi Tsang’ın Hong Kong’a gitmeyi başardıktan sonra burada yaşayan eski dostu Alex O’Neill ile iletişime geçtiğini ve ona “Ülkeden kaçarken ne kadar korktuğunu ve uçak yolculuğu boyunca yüzünü bir şapka ile kapatmaya çalıştığını” anlattığını yazdı.

O’Neill’in Tsang’ı kız arkadaşı Stephanie Velenzuela ile birlikte bir kaç kez ziyaret ettikten sonra doğru olanın onu ihbar etmek olduğunu karar verdiği açıklandı.

O’Neill’den gelen ihbarın ardından iletişime geçen İngiltere ve Hong Kong’lu yetkililer bir iade anlaşması imzaladı. Bunun üzerine O’Neill ve Velenzuela Tsang’ı “Genç bir kızla tanışma” vaadiyle evinden çıkmaya ikna etti. Güvende olduğuna inanarak saklandığı evi terk eden Tsang silahlı bir Interpol ekibi tarafından yakalanarak tutuklandı.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı