Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ülkede vahim şeyler olacak

  Hürriyet Haber
  12 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 12 Aralık 2009 - 00:26

  Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, dün Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne savunmasını verdikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Yargıya saldırı olduğunu belirten Kaçmaz, “36 hakim ve savcı ‘Ergenekon’ nedeniyle dinlenildi. Bunlara Sayın Bakanımız, ‘Herhangi bir şey bulamadık’ diye mektup yazdı. Şimdi takip ediyorum, o 36 hakim ve savcı nasıl bir işlem yapacak. Dinlenen 36 hakim ve savcının kendi haklarını korumalarını bekliyorum. Kendi haklarını koruyamayanlar, vatandaşın hakkını koruyamazlar” dedi.

  Karadağ’ı yakalayın

  MİT hakkında yaptığı suç duyurusunun ardından kurumun yaptığı açıklamayı okuyunca dehşete kapıldığını belirten Kaçmaz, şunları anlattı: “Benim, mahkeme olarak yağma suçundan 10 yıl hapis cezası verdiğim sanık İzzet Karadağ, şu anda aranıyor. Bir avukata giderek, MİT mensubu olduğunu söylediği Hakan isimli birinin ‘Gel seni bundan kurtaracağız. Bir yere silah gömeceğiz, askeri mühimmat gömeceğiz. Seni yakaladığımızda, bunu, ‘Osman Kaçmaz’ın talebi doğrultusunda gömdük’ dersin” dediğini anlatmış. Bunu avukata anlatıyor. Bir hafta sonra, İzzet Karadağ, avukata ‘Benim size söylediğim gibi geldiler, kimliğimi de değiştirdiler. Zaten Osman Kaçmaz’la ilgili bir sürü şey yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğim’ diyor. Bunları duyunca suç duyurusunda bulundum. MİT yetkililerine, emniyet istihbarat teşkilatına sesleniyorum. Lütfen bu İzzet Karadağ’ı yakalayın, gerçekler ortaya çıksın. Yoksa gerçekten vahim şeyler olacak bu ülkede.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı