Ege Haberleri

EGE

  Ulaşımda yeniyıl sürprizleri

  Hürriyet Haber
  07 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Aralık 2000 - 00:01

  İndirim kartları metro ve vapurda da geçecek, özürlüler ücretsiz kart alacak, Üçkuyular-Güzelyalı-Konak-Alsancak vapur seferi başlayacak

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, 2 Nisan 2000'de başlattığı otobüs, metro ve vapurun entegresini sağlayacak Ulaşımda Dönüşüm Projesi'ne 1 Ocak 2001'den geçerli olacak yeniliklerle devam edecek. Yeni kararlar, ESHOT Bütçesi'nin 115 trilyon 894 milyar lira olarak kabul edildiği Belediye Meclisi'nde açıklandı.

  ÖZÜRLÜ Kartı olan veya bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal, sosyal yeteneklerini yüzde 40 ve üzerindeki oranla kaybettiğini belgeleyen özürlüler ulaşımdan ücretsiz yararlanacak. Daha önce yüzde 70 veya yüzde 100 özürlülük raporu talep edilen özürlüler, artık ESHOT'tan alacakları kartları kullanabilecek.

  Vapura yeni hat

  ÖTE yandan, ESHOT'un 80 bin kişinin yararlandığı 32 farklı indirimli bilet ve kartının otobüslerle birlikte metro ve vapurda da geçerli olması için çalışma başlatıldı. UKOME'nin alacağı kararla 1 Ocak 2001'de başlayacak bu uygulamayla ücretlerde de entegrasyon sağlanmış olacak.

  TDİ'den aldığı 11 ve kiraladığı 10 vapurla 12 hatta Körfez'de yolcu taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 13'üncü hattını devreye alıyor. Vapurlar, 1 Ocak 2001'den geçerli olmak üzere Üçkuyular-Güzelyalı-Konak ve Alsancak hattında da çalışmaya başlayacak. 2001 yılı içinde Bayraklı'ya da yeni bir hat konulacak.

  KUPAYI TESLİM ETTİLER

  Sakız'da yapılan uluslararası basketbol turnuvasında birinci olan İzmir Büyükşehir Belediyesi özürlü basketbol takımı, kazandıkları şampiyonluk kupasını Başkan Ahmet Piriştina'ya teslim etti. Piriştina, ‘‘Sizinle gurur duydum. Başarıların devamını bekliyorum’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı