Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ulaşıma kapanan Kütahya-Eskişehir yolunda AFAD kumanya dağıttı

  KÜTAHYA (DHA)
  31 Aralık 2014 - 07:38Son Güncelleme : 31 Aralık 2014 - 07:54

  Kütahya Eskişehir karayolu kar yağışı nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapandı. Yolda mahsur kalan vatandaşlara dün gece Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından kumanya dağıtıldı.

  Bu sırada saatlerdir yolda beklediklerini söyleyen çok sayıda sürücü, sağlıklı bilgi edinemediklerini söyleyip yetkililere tepki gösterdi. Kütahya'dan Eskişehir'e gitmek isteyen bir kadın sürücü, 6 buçuk saattir yolda olduğunu söyledi.

  MAHSUR KALANLARA KUMANYA / Foto Galeri

  Bir başka sürücü ise sağlıklı bilgi edinemediğini belirterek, bekleyenler arasında hamile ve yeni doğum yapan kadınların olduğunu ifade etti. 9 saattir yolda olduğunu söyleyen bir sürücü ise yakıtının bitmesinden endişe ettiğini ifade etti.

  BİLECİK'TE DE ARAÇLAR MAHSUR

  Bilecik-Bozüyük karayolunun 10. kilometresi şelale rampalarında bazı tırların kayarak ulaşımı kapatması üzerine yaklaşık 35 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yaklaşık 6 saat süren çalışmanın ardından kontrollü olarak tek şeritten verilmeye başlanan yolda 3 aracın karıştığı hasarlı kaza nedeniyle tekrar ulaşıma kapandı.

  Bunun üzerine Bilecik AFAD ekipleri, süt, börek, su ve meyve suyundan oluşan kumanyaları mahsur kalanlara ulaştırarak ihtiyaçlarını karşıladı.

  Araç sahipleri ve yolcular ise saatlerce yolda beklediklerini belirterek, çocukların ve yaşlıların büyük sıkıntı çektiğini dile getirdi.

  Öte yandan, Bilecik-Bozüyük karayolunda kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından tırlar ve kamyonlar dışındaki araçların geçişi tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaya başlandı.

  Ayrıca, merkez Vezirhan ve Bayırköy Belde Belediye Başkanlığı, bölgelerinde mahsur kalan vatandaşlara gıda yardımında bulunurken, yolun açılmasını bekleyen bazı yolcuları mekanlarda barındırdı. Bozüyük Belediyesi de kumanya dağıttı.

  İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru ve AFAD Müdürü Halil Çiftçioğlu, çalışmaları yakından takip etti.

  Trafik ekipleri ise sürücülere, araçlarına zincir takmaları konusunda uyardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı