MANİSA HABERLERİ

Ulaşım TEK Çatı Altında Birleşecek

IHA
29.07.2015 - 14:13Son Güncelleme : 29.07.2015 - 14:14

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANI MÜMİN DENİZ, ŞEHZADELER İLÇESİNDEN OTOBÜS TERMİNALİNE YOLCU TAŞIYAN VE SARUHANLI MAHALLELERİNDEN MANİSA’YA TOPLU TAŞIMA YAPAN OTOBÜSLERİN TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİRİLMESİ İÇİN KOOPERATİF YETKİLİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Şehzadeler ilçesinden otobüs terminaline yolcu taşıyan ve Saruhanlı mahallelerinden Manisa’ya toplu taşıma yapan otobüslerin tek çatı altında birleştirilmesi için kooperatif yetkilileri ile bir araya geldi. Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz toplantıda, il genelinde mevcut araçların elektronik bilet sistemine entegre edilmesi için gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanması gerektiğine değindi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, özel halk otobüsü işletmecileri ile bir araya geldi. Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndaki toplantıya, Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz’in yanı sıra yetkili müdürler ile toplu taşıma yapan işletmeciler de katıldı. UKOME Genel Kurulu’nun raporu kapsamında toplu taşıma hizmetlerinin Büyükşehir Belediyesi’ne devrolduğunu belirten Mümin Deniz, elektronik bilet sisteminin tüm toplu taşıma hizmetlerine entegresi konusunda hızlı adımlar atmanın gerekliliğine dikkat çekti. Alçak tabanlı, engelliye uygun ve ayakta yolcu alabilen araçlarla yapılacak yolcu taşıma işleminin tek bir çatı altında yapılacak olmasının büyük faydalar sağlayacağını belirten Deniz, işletmecilerin taleplerini de dinledi. Yolcu taşımanın daha modern ve daha konforlu bir sistemde tek çatı altında ve ortak gelir havuzunda birleştirilmesi için müşterek bir toplantı yapıldığını belirten Deniz, “Toplu taşımacılıkta artık elektronik bilet sisteminin yer alacağını söylemiştik. Burada diğer sorunlarınızın çözümü noktasında toplanıyoruz. Bizler sizlerin sorunlarını dinleyeceğiz ve eksiklikleri tespit ederek, gereken çalışmaları yapacağız. Bu toplantıların amacı bireysel taşımacılıktan çıkılarak kurumsal bir yapının oluşturulması gerektiğini sizlere aktarmaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Ulaşım TEK Çatı Altında Birleşecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ulaşım TEK Çatı Altında Birleşecek haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:12
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı