MALATYA HABERLERİ

Ulaşım Ana Planı Anket Çalışması Yapılacak

IHA
15.10.2015 - 17:43Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım ana planının belirlenmesi için anket çalışması yapılıyor.
Büyükşehir statüsü ile birlikte şehrin genelinden sorumlu hale gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ana planını anket çalışması ile belirliyor. Malatya’nın düzenli gelişmesine katkı sağlayarak, hızlı, güvenli, konforlu, düşük maliyetli, çevreci ve entegre bir ulaşım ağı oluşturulması amacıyla yapılan anket çalışmasında 30 bin kişiyle yüz yüze görüşüleceği belirtildi. Yapılan anket çalışması ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir süreci ile birlikte hizmet alanlarının 55 kat arttığını belirterek, Malatya’nın her alanda planlı bir şekilde gelişmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Malatya’nın ulaşım sorununa etkili çözümler üretilmesi amacıyla bilimsel veriler ışığında projeler üretmek için ‘Hane Halkı Ulaşım Anket’ çalışması yaptıklarını kaydeden Başkan Çakır, “Malatya’yı vatandaşlarımızla birlikte ortak akılla yönetmek, en temel önceliklerimizden birisi. Bu anket vesilesi ile hemşehrilerimizin toplu taşıma konusundaki fikirlerini, kullanım düzeyini ve önerilerini de öğrenme imkanı bulacağız. Böylelikle ulaşım planlaması alanında, daha kısa sürede daha etkin çalışmalar yapacağımız kanaatindeyiz. Vatandaşlarımızın anketimize katılarak, Malatya’mızın gelişimine katkı sunmalarını istiyoruz” diye konuştu.
30 BİN KİŞİ İLE GÖRÜŞÜLECEK
Malatya Valiliği ve ilçe kaymakamlıkları ile koordineli bir şekilde yürütülecek olan anket çalışmaları, vatandaşlarla yüz yüze yapılacak. Yaka kartlı görevliler tarafından yüz yüze gerçekleştirilecek olan anket çalışmaları ile vatandaşlardan, hane halkı bilgileri, hareketlilik oranı, yolculukların başlangıç ve bitiş yerleri, yolculuk amaçları, kullanılan ulaşım araçları, seyahat zamanı ve süresi, çalışan ve öğrenci sayısı, gelir düzeyi ile araç ve bisiklet sahiplik bilgileri sorulacak. Anket sonucunda çıkacak veriler ışığında ulaşım ile ilgili projeler geliştirileceği belirtilirken, vatandaşların anket çalışması yapan görevlilere yardımcı olmaları istendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Ulaşım Ana Planı Anket Çalışması Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ulaşım Ana Planı Anket Çalışması Yapılacak haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı