BURSA HABERLERİ

Ukub’un Eğitimleri İmalat Sanayi’ne Yön Verecek

IHA
26.02.2015 - 13:43Son Güncelleme :

İMALAT SANAYİİ’NDE YAŞANAN NİTELİKLİ TEKNİK PERSONEL SORUNUNA ÇÖZÜM SAĞLAMAK AMACIYLA BAŞLATILAN EĞİTİMLERDE SEKTÖRÜN NİTELİKLİ PERSONEL SIKINTISININ AZALTILMASI HEDEFLENİYOR

IHA

İmalat Sanayi’nde yaşanan nitelikli teknik personel sıkıntısına çözüm sağlamak amacıyla başlatılan eğitimlerde sektörün nitelikli personel probleminin azaltılması hedefleniyor.
İmalat Sanayii’nde başlayan nitelikli personel sıkıntısına çözüm bulma yollarına her geçen gün yenisi ekleniyor. Kalıp sektöründe daha çok hissedilen soruna çözüm bulmak için harekete geçen Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) bünyesinde kurduğu eğitim merkeziyle sektöre yeni nitelikli elemanlar kazandırmayı hedefliyor. Ulusal Kalıpçılık Eğitim Merkezi (UKEM) adıyla hizmet veren merkezde son olarak geçen hafta içinde düzenlenen Kesici Takım Eğitimi’ne katılan 25 kişiye eğitim sonunda sertifika verildi.
Son çeyrek asırda Türk eğitim sistemine yapılan yanlış müdahalelerle nitelikli personel kaynağının tükenme noktasına getirildiğini söyleyen UKUB Başkanı Şamil Özoğul, “Hangi sektöre baksak, hangi firmaya sorsak, ne yazık ki en önemli ortak sorunun nitelikli teknik personel olduğunu görmekteyiz. Kalıpçılık gibi ileri teknoloji kullanarak tasarım ve imalat yapan, yüksek katma değer üreten sektörlerin gelişmesi, büyümesi için sorunun çözülmesinin hayati önem taşıyor. Mevcut eğitim sistemi bugün değiştirilse dahi somut sonuçların 5-6 yıldan önce alınması mümkün değil. UKUB olarak sektörümüzün önündeki bu büyük engelin bir an önce aşılması için planlar yapıyoruz. Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na (KOSGEB) başvurarak kaynak sağlayarak UKEM’i kurduk. Düzenlediğimiz eğitimlere gösterilen ilgi bizi çok sevindiriyor. Doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” diye konuştu.
UKUB tarafından Yalova’da kurulacak Kalıp İmalatı İhtisas OSB çalışmalarının da hızla sürdüğünü vurgulayan Özoğul, UKEM’de verilen eğitimlerin Kalıpçılar Vadisi’nde istihdam edilecek nitelikli personellerin yetiştirilmesinde de büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Ukub’un Eğitimleri İmalat Sanayi’ne Yön Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ukub’un Eğitimleri İmalat Sanayi’ne Yön Verecek haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı