Dünya Haberleri

  Uktayna İçişleri Bakanı, Devlet Başkanı'nın yüzüne kapı çarptı

  Sonat KEREM/DHA
  09.12.2009 - 13:37 | Son Güncelleme:

  KİEV - Siyasi istikrarsızlığın giderek derinleştiği Ukrayna'da seçimler yaklaştıkça rakip siyasiler arasındaki gerilim tırmanıyor.

  Devlet Başkanlığı Sekreteryası'nda düzenlenen yolsuzluk, kaçakçılık ve yasa dışı göç konulu toplantıda Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko ve İçişleri Bakanı Yuriy Lutsenko arasında gerginlik çıktı. Adalet Bakanı, Başsavcı, Ukrayna Devlet İstihbarat Servisi SBU Başkanı ve Gümrük Servisi Başkanı'nın da katıldığı toplantıda, Yuşçenko'nun, üst düzey güvenlik görevlilerini yolsuzlukla suçlaması üzerine İçişleri Bakanı Lutsenko’nun, kapıyı çarparak toplantıyı terk ettiği öne sürüldü. Yuşçenko, şöyle depki gösterdi:

  “Sizler kabiliyetsiz bakan ve yöneticilersiniz. Yaptığınız işler ve ehliyetsizliğinizle bu milleti aşağılıyorsunuz. Yolsuzlukla mücadele edemiyorsunuz. Niye biliyor musunuz? Çünkü siz de bu korkunç sürecin birer parçasısınız.”

  Yuşçenko'nun sözleri ardından söz alan Lutsenko, bu suçlamaları adil bulmadığını anlatırken, “Müsadenizle çıkmak istiyorum” dedikten sonra kapıyı çarparak salonu terk etti. Bunun üzerine Yuşçenko, “Biliyor musunuz Bakan neden gitti? Çünkü aslında hiç gelmemesi gerekiyordu. Ben onun yerinde olsam çoktan istifamı sunardım” diyerek tepki gösterdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı