UKIP bağışçısına Ashley Madison şoku

Birce BORA
06 Eylül 2015 - 13:35Son Güncelleme : 06 Eylül 2015 - 13:35

Geçen yıl aşırı sağcı UKIP partisine yaptığı 1 milyon sterlinlik bağışla gündeme gelen ve şu anda da İngiltere’nin AB’den çıkması için başlatılan 7 milyon sterlinlik kampanyanın başında bulunan İngiliz işadamı Arron Banks’in aldatma sitesi Ashley Madison’ın geçen ay uğradığı siber saldırı nedeniyle kimlikleri açığa çıkan 37 milyon üyesinden biri olduğu ortaya çıktı.

Kişisel eposta adresinin Ashley Madison’da bir profil açmak için kullanıldığının ortaya çıkmasının ardında Mail on Sunday gazetesine konuşan Banks bir karalama kampanyasının hedefi olduğunu ve siteye aslında hiç kayıt yaptırmadığını iddia etti.

Banks ayrıca Ashley Madison’a üye olduğu yönündeki iddiaların aslında önemsiz olduğunu çünkü Rus asıllı eşi Katya’dan boşandığını ve artık bekar olduğunu da dile getirdi.

Siber korsanlar Ashley Madison’ın 37 milyon üyesinin kişisel bilgilerini yayınlamış ve sitenin üyeleri arasında dünyanın dört bir yanından siyasetçiler, işadamları ve ordu mensuplarının bulunduğu ortaya çıkmıştı.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı