« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ujfalusi'nin yeri nasıl dolar

Çek stoperin 5 ay boyunca sahalardan uzak kalacak olması nedeniyle sarı kırmızılılar, defans oyuncusu arayışına başladı.Yeni transferin UEFA listesine yetiştirilmesi için kollar sıvandı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

TOMAS Ujfalusi’nin sakatlanması, G.Saray’daki bütün transfer planlarını alt üst etti. Sol diz ön çapraz bağlarında yırtık ve kıkırdak kopması tespit edilen Çek stoperin 5 ay sahadan uzak kalacak olması nedeniyle, sarı kırmızılılar yeni defans oyuncusu arayışına girdi. Monaco’daki Şampiyonlar Ligi kura çekimine giderken Hürriyet’e, “Sadece bir kura çekimi değil. Birçok kulüp başkanı orada. Transferin de son günleri... Son günler hep sürprizlerle doludur” diyen başkan Ünal Aysal’ın, Ujfalusi sakatlığı sonrasında, Fransa’da birçok kulüp başkanı ile transfer zirvesi yaptığı öğrenildi.

Yönetimin 3 Eylül’e kadar süresi var

Gökhan Zan’ın sık sık sakatlanması, Dany’nin Devler Ligi arenası için güvenilecek bir isim olmaması nedeniyle, Ujfalusi gibi takıma liderlik yapabilecek bir stoper için düğmeye basıldı.  Sarı kırmızılılar, UEFA’ya listelerin bildirileceği 3 Eylül saat 24.00’e kadar bir stoper yetiştirme telaşında. G.Saray’da stoper operasyonunu ise, hale Monaco’da bulunan başkan Ünal Aysal yönetiyor. Cimbom’a 24 saat içinde birçok teklifin sunulduğu ifade edildi.

Terim, İtalya’dan istiyor

BU isimlerin arasında Real Madrid’in elden çıkartmak istediği Ricardo Carvalho da bulunuyor. Menajerlerin önerdiği Lugano’ya sıcak bakmayan sarı kırmızılı yönetim, Sevilla’da forma giyen Emir Spahic ile Villarreal’de oynayan Pablo Musacchhio da ilgileniyor. Bosna Hersek Milli Takımı’nda forma giyen ve geçen yıl Sevilla’da 27 maça çıkan Spahic’in bonservisinin 1.5 milyon Euro olduğu belirtildi. Menajerler tarafından G.Saray’a önerilen 22 yaşındaki Arjantinli Musacchio’nun bonservis bedelinin ise 4 milyon Euro olduğu öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz