Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uğurlandılar

   Aziz ÖZEN/İSTANBUL - DHA
  30.04.2016 - 00:02 | Son Güncelleme: 30.04.2016 - 00:05

  TERÖR örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında şehit olan 3 asker, düzenlenen törenlerle toprağa verildi.

  Şırnak’ta teröristlerce şehit edilen Üsteğmen Rahim Çelik (30) için İstanbul Pendik’te tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da katıldı. Şehitin eşi Gökçe Çelik, 5 aylık ikizleri İrfan ve Eymen’le tabutunun başında uzun süre ağladı. Kılınan cenaze namazından sonra tabut cenaze aracına götürülürken, törene katılan yüzlerce asker, şehide selam durdu.

  Şırnak’ta şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Serdal Uyanık (30), memleketi Çankırı’nın Ilgaz ilçesi Yuvasaray köyünde toprağa verildi. Şehidin eşi Candan Uyanık ile çocukları 1.5 yaşındaki Poyraz Yusuf ve 3 yaşındaki Mina’yı yaklaşık 5 bin kişi yalnız bırakmadı.

  Nusaybin şehidi Uzman Çavuş Çelik’in babası Mehmet Ali Çelik, kucağında 10 aylık torunu Eymen ile birlikte Adıyaman havaalanına inen uçakta bulunan oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutunun başında bekledi. Şehidin tek çocuğu Eymen, dedesinin kucağında olup bitenden habersizken, Mehmet Ali Çelik bir süre gözyaşı döktü. Şehit Çelik memleketinde toprağa verildi.         

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı