TEKİRDAĞ HABERLERİ

Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin 22. yılı

AA / Süleyman Coşkun BOZYEL
24.01.2015 - 13:49Son Güncelleme :

- Çorlu Belediye Başkanı Baysan: - "Uğur Mumcu, araştıran, sorgulayan, okurlarına her daim hayata ve dünyaya farklı bir pencereden bakmayı öğreten bir aydındı"

YEREL HABERLER TEKİRDAĞ

AA / Süleyman Coşkun BOZYEL

TEKİRDAĞ (AA) - Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, "Uğur Mumcu, araştıran, sorgulayan, okurlarına her daim hayata ve dünyaya farklı bir pencereden bakmayı öğreten bir aydındı" ifadelerini kullandı.

Baysan, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin 22. yılına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, kendisini özlemle andığını bildirdi.

Mumcu'nun, araştıran, sorgulayan, okurlarına her daim hayata ve dünyaya farklı bir pencereden bakmayı öğreten bir aydın olduğunu belirten Baysan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"24 Ocak 1993'de onu katleden karanlık eller sadece Uğur Mumcu'nun şahsını değil, onun savunduğu değerleri, toplumla paylaştığı düşünceleri ve daha nice aydınlarımızın aydınlanma ülküsünü hedef almışlardır. 'Unutmayalım ki cesur bir kez, korkak bin kez ölür. Önemli olan, insanın böyle bir toplumda mezar taşı gibi susmamasıdır' diyen Uğur Mumcu, karanlık odakların hedefi haline geldi. Gerçeklerin ortaya çıkmasını hazmedemeyenler onu öldürerek düşüncelerini, fikirlerini ve ideallerini de yok edeceklerini sandılar. Aradan geçen yıllar bize bir kez daha göstermiştir ki, Uğur Mumcu eserleriyle hala aramızda yaşamaktadır. Ancak vahim olan onun aracına bomba koyanların ve azmettirenlerin kim olduğunun tespit edilememiş olmasıdır. Bunu yapanlar her kim olursa olsun, şiddet ve nefretle kınıyoruz. Onu katledenler her zaman lanetle anılacak ve tarihin karanlık sayfalarındaki yerini alacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin 22. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2015 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin 22. yılı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:17
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı