« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uğur: Beşiktaşlılar rahat uyumamalı

Turkcell Süper Lig'de, hafta sonunda derbi maçta karşı karşıya gelecek Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın iki sol kanat oyuncusu Uğur Boral ve İbrahim Üzülmez, katıldıkları panelde centilmenlik mesajları verip, iddialarını ortaya koydular.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Çevre Koleji'nde, Okay Karacan'ın yönettiği fair-play panelinde öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan iki futbolcu, fair-play mesajları verdikleri söyleşinin ardından, birbirlerinin formasını ellerinde tutarak medyaya poz verdi.

Derbiyle ilgili yorumunda, sezonun ilk yarısında Galatasaray'ı 4-1 yendikleri maçtan önceki atmosferi hatırlatarak söze başlayan Fenerbahçeli futbolcu Uğur, “Tarihte olmayacak kadar bahis çoğunluğunu Galatasaray'a vermişlerdi, ancak biz sahaya çıkıp 4 gol attık. O maçı örnek vermemin sebebi, takım olarak performansımız şimdiki ile aynı gidiyordu. Derbi maçın favorisi olmaz. Büyük takım, hep büyük takımdır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Çıkıp çok iyi futbol oynayıp Beşiktaş'ı yenebiliriz. Kötü durumumuzun o maç için bir anlamı yok. Beşiktaşlılar rahat uyumamalı. Fenerbahçe'nin büyüklüğü tartışılmaz. Bu yıl böyle olmuş olabilir, ama derbi maçta Beşiktaş'ı yenecek gücümüz her zaman var” şeklinde konuştu.

Uğur, sezonun ikinci yarısında Galatasaray ile yaptıkları ve olaylı biten maçta yaşananların, bir daha tekrarlanmayacağı düşüncesini taşıdığını ifade etti.

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Üzülmez de temkinli konuşarak, derbilerin favorisinin olmadığını, ancak saha ve seyirci avantajını kullanarak Fenerbahçe'yi yenebileceklerini kaydetti.

Yorumcuların, Beşiktaş'ın derbiyi rahat kazanabileceğini dile getirdiğini anlatan İbrahim, “Çekinme diye bir şey söz konusu değil. Önemli maç, sonuçta Fenerbahçe ile oynuyorsunuz. Derbilerde, geçmişte kötü performans sergileyen takımların şampiyon olan takımlara kök söktürdüğü dönemleri ben hatırlıyorum. Fenerbahçe kötü bir dönemde de olsa, kadrosundaki oyuncular kendilerini göstermek için varını yoğunu ortaya koyacaktır. Kazanmak istiyoruz. Saha ve seyirci avantajını en iyi şekilde değerlendirip, kazanacağımıza inanıyorum” dedi.
Fair-play anlamında Türkiye'de büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan Beşiktaşlı futbolcu, şöyle konuştu:

“Her ne kadar kapalı ortamlarda barış rüzgarları esse de sahaya çıktığımız zaman kötü olaylar yaşanabiliyor. Geçen haftalarda bu tartışmalar tribünlerde yöneticiler arasında da yaşandı. Ülke olarak bu konuda eksikliğimiz var. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde rakip olan futbolcular, milli takımlarda can ciğer arkadaşlar. Herkesin yaklaşımı iyi, saygı ve sevgi üst seviyede, ama saha içinde bütün bunlar bir anda kayboluyor. Herkesin sağduyulu olması gerekiyor. Bunları kapalı alanlarda değil, hem saha içinde, hem şeref tribünlerinde yaşamamız gerekiyor.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler