Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ugandalı dadı, 18 aylık bebeği dövdüğünü itiraf etti

  AA
  09.12.2014 - 11:51 | Son Güncelleme:

  Doğu Afrika ülkesi Uganda'da 18 aylık bebeği döverken çekilen görüntüleri, gizli kamerayla kaydedilen dadı, suçunu itiraf etti.

  İşkence suçlamasıyla yargılanan 22 yaşındaki Jolly Tumuhiirwe, mahkemede bebeğin babası tarafından gizli kamerayla çekilen dayak görüntülerinin gösterilmesi üzerine suçunu itiraf etti. Dadı Tumuhirwe mahkemede, bebeğin ailesinin ve tüm Ugandalıların kendisini affetmesini istedi.

  Ugandalı dadı, 18 aylık bebeği dövdüğünü itiraf etti

  Mahkemenin suçlu bulduğu Tumuhiirwe hakkındaki kararın iki gün sonra açıklanması bekleniyor. 15 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya bulunan Tumuhiirwe'nin para cezası alması da söz konusu olabilir.

  Bebeğinin vücudunda morluk ve şişlik fark etmesinin ardından eve gizli kamera yerleştiren baba Eric Kamanzi dayak görüntülerini kaydetmişti. Evin salonunda çekilen görüntülerde, bebeğin yemek yememesi üzerine dadı tarafından bebek yere fırlatılarak tekmeleniyor ve üzerine basılıyor. Baba Kamanzi, görüntüleri kaydetmesinden sonra durumu polise bildirmişti.  Sosyal paylaşım sitelerinde görüntülerin yayımlanmasının ardından olay kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.

  Etiketler: Uganda
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı