UFO’lar gerçekten ‘gerçek mi’?

11 Nisan 2011 - 00:00Son Güncelleme : 11 Nisan 2011 - 17:37

ABD Hava Kuvvetleri’nin uçan daire yakaladığına dair 1947’den beri iddia edilen ünlü ‘Roswell Kasabası’ olayıyla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. FBI’ın yeni yayımladığı arşivlerinde, bir ajanın tam 64 yıllık konuyla ilgili raporunda, “ABD Hava Kuvvetleri, uzaydan gelen üç uçan dairenin New Mexico’ya indiğini doğruladı” deniyor.

AMERİKAN Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın internetten yayınladığı yeni arşiv belgelerinin, “Roswell UFO vakasını” kanıtlayacağı iddia edildi.

FBI’ın yeni online kaynağı The Vault’dan ulaşılabilinen belgelerin birinde, 1950’de Washington’da görev yapan FBI ajanı Guy Hottel’ın, UFO (Unidentified Flying Object- Tanımlanamayan Uçan Cisim) notları yer alıyor. ‘Flying Saucers’ isimli notta ajan Hottel, Hava Kuvvetleri’nden bir müfettişin uzaydan gelen üç uçan dairenin ABD’nin New Mexico eyaletine iniş yaptığını aktardığını yazıyor.  

‘Sadece 91 santimler’/images/100/0x0/55eae0dff018fbb8f89c7b84 

FBI ajanı, ismi belgelerde sansürlenen müfettişin verdiği bilgileri aktarırken, UFO’ları, “Dairesel şekilde oldukları tasvir ediliyor. Her biri üç insan vücudundan meydana gelmiş. Fakat sadece 91 santim uzunluğundalar. Vücutları metalik bir kıyafetle kaplı. Hepsi aynı tarzda bandajlanmış” ifadelerini kullanmış. Mail On Sunday gazetesi “Bu belgeler Roswell UFO vakasını kanıtlar” ifadesini kullandı.

1947 yılında New Mexico’nun Roswell Kasabası, askeri üs yakınındaki çöle uçan dairelerin düştüğü haberlerinden sonra büyük üne kavuşmuştu. Gazeteler o dönem, “Hava Kuvvetleri, uçan daire yakaladı” manşetleri atmıştı. Ancak ertesi gün ABD Ordusu bu haberi yalanlayarak uçan daire denen cismin bir meteoroloji balonu olduğunu iddia etmişti. Ancak hikaye konuşulmaya devam etmişti.

İnsanlı uçuş gereksiz masraf

Scotland Üniversitesi’nden Profesör Gerard DeGroot, “İnsanlı uçuşlar için heyecanlanıyorlar ama ne yarar getirdiğiyle ilgili düşünmeye başlamıyorlar. Aslında hayatlarımıza etkisi yok” dedi. Birçok bilimadamı, insanlı uçuşların pek çok riski beraberinde getirdiğine, çok pahalı olduğuna dikkat çekerken, aynı uçuşların robotlarla veya uzaktan kumandayla yerine getirilebileceğine dikkat çekiyor.

Uzayla tanışalı 50 yıl oldu/images/100/0x0/55eae0dff018fbb8f89c7b86

RUS kozmonot Yuri Gagarin’in 1961’de uzaya ilk uçuşu gerçekleştirmesinin 50. yıldönümü yarın kutlanıyor. Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, başkent Moskova yakınındaki uzay yolculuğu kontrol merkezini ziyaret edecek. Gövde gösterisi yapmaya hazırlanan Medvedev, burada Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki astronotlarla irtibat kuracak. Öte yandan Çin’den sonra Japonya ve Hindistan da insanlı uzay uçuşlarını gerçekleştirmek için çalışmalarını hızlandırdı.


Uzayla tanışalı 50 yıl oldu

RUS kozmonot Yuri Gagarin’in 1961’de uzaya ilk uçuşu gerçekleştirmesinin 50. yıldönümü yarın kutlanıyor. Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, başkent Moskova yakınındaki uzay yolculuğu kontrol merkezini ziyaret edecek. Gövde gösterisi yapmaya hazırlanan Medvedev, burada Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki astronotlarla irtibat kuracak. Öte yandan Çin’den sonra Japonya ve Hindistan da insanlı uzay uçuşlarını gerçekleştirmek için çalışmalarını hızlandırdı.
? DIŞ HABERLER SERVİSİ

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 64 Yorum }
 • murat kaplan 11.4.2011 19:08:26
  10 milyarlarca galaksi olduğuna göre, evrende bizden başka ve bizden teknolojik olarak ileri veya geri canlılar olabilir.merak ettiğim evrensel dinler bu konu ne diyor.evren ötesi canlıların olduğunu kabul ederlerse kendileriyle çelişkiye düşmüş olmazlarmı?.
 • mustafa demiray 11.4.2011 18:35:43
  ARKADAŞLAR HEP ÖNÜNÜZE SUNULANLA YETİNİYORSUNUZ ARAMA MOTORU' A UFO OTOPSİSİ VİDEO YAZ ORADA Kİ 16 DAKİKALIK VİDEOYU İZLE ONDAN SONRA SANA SUNULAN FOTOĞRAFIN O VİDEODAN ALINMIŞ OLDUĞUNU GÖR! O ZAMAN SANA SUNULANIN NEKADAR ZAYIF OLDUĞUNU GÖRECEKSİN İNTERNETİN NEKADAR BÜYÜK KAYNAK OLDUĞUNU ANLAYACAKSIN
 • hikmet durmaz 11.4.2011 18:11:10
  timucin'e<br>1- kuran dunya ve gunes siteminin yuvarlak oldugunu ve bir yorunge uzerinde oldugunu yazar<br>2- cinlerden, meleklerden bahseder<br>3- doğru en üstün yaratık insandır ama yaptıgı işlere göre seviyesi değişir<br>4- arapça yerine guvenilir kaynaktan Turkçesini okumak bile yeterli<br><br>Yeter ki OKU
 • Yunus Can 11.4.2011 18:05:31
  1.Kurani Kerim de Dünyanin yuvarlak oldugu anlasilir<br>2.Yaratana inanmayan yoktur <br>3.Bizde zaten uzayin icindeyiz<br>4.Düyadan baska yerde yasayan canlilar olabilir<br>5.Ilim deyince akliniza isinlanma falan gelmesin esas ilim Ölümden sonraki yasantiya hazir olmak<br>6.Hadi bakalim Ölümü ve zamani durdur
 • murat adali 11.4.2011 17:48:36
  uzayda baska canlilarin olmasi dogal, dogal olmayan Dunyayi izlerken nasil bir ilkellikte yasadigimizi anladiklari icin henuz gelmek istemiyorlar, savaslarin oldugu insanlarin yasamlarini yitirdigi yer insanlik evrimini tamamlamamis bir yer ,,Her ne kadar kendimizi evrimlesmiz saysak bile..
 • sayra gg 11.4.2011 17:41:40
  Kevin Onur Anderson; bizden daha ileri teknolojiye sahip olmaları bizden daha akıllı olduklarını göstermez. İnsanlık Tarihi 1 kaç milyon yıla dayanıyor. Belki onların medeniyetleri 10milyonlarca yıla dayanıyordur. Evrende geçirdikleri vakitle orantılı olarak bu teknolojiye erişmşilerdir belki de?
 
HaberlerPokemon GoGuetemalaPokemon Go cinayetiKöprüaskerHarp OkuluKuleli