UFO İtalyanlarla Türkiye'de fabrika kurdu

Hürriyet Haber
21 Eylül 2013 - 01:59Son Güncelleme : 20 Eylül 2013 - 14:45

UFO, İtalyan Uflex firması ile Türkiye’de fabrika kurdu. Şirket böylece Çin'de yapılan üretimin bir bölümünü Türkiye'ye kaydıracak.

Bu yeni yatırımla kısa sürede 50 milyon Euro’luk bir pazara ulaşacaklarını belirten UFO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil, “Daha önce ağırlıklı Çin’de yapılan üretimi onların elinden kaparak, biz aldık. 3 yıl içinde tüm üretimi Türkiye’de yapacaklar. ARGE’ye verdiğimiz büyük önemle Nobelli projelerle yarışır hale gelmekten dolayı gururluyuz” dedi.

Yeşil, bu yıl dördüncü kez katıldıkları 24. Zuchex Uluslararası Züccaciye&Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı’nda mikatronik teknolojili ısıtıcılarını tanıttıklarını da belirterek, daha önce infrared ısıtıcılar ile yakaladıkları başarıyı sürdürmek istediklerini kaydetti.

Mikatronik Teknolojisine yönelik AR-Ge çalışmalarım ve yatırımların devam ettiği bilgisini veren Yeşil, "3 milyon dolara yakın bir yatırım öngörümüz mevcut. Genel olarak toplam yatırımlar içerisinde yüzde 30-40 oranında payı ARGE’ye ayırıyoruz. Mikatronik teknolojiye sahip ürünlerimizin 2 yıl içinde satışlarımızın yüzde 80’ine hakim olacağını düşünüyoruz. 3 yıl içinde 1 milyon adet ürün satmayı ve bunun yüzde 60'ını yurtdışına yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeşil, halihazırda 32 ülkeye ihracat yaptıklarının da altını çizdi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı