« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ufa abi formülü

Tecrübesi ve karakteri ile Fatih Terim’in de takdirini kazanan Tomas Ujfalusi’nin, ‘Ağabey’ olarak takımda kalması bekleniyor. Senelik 2.2 milyon Euro alan Çek stopere 500-600 bin Euro garanti para önerilecek. Ufa, kampta testi geçerse, bir yere gitmeyecek.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

UJFALUSİ için sürpriz formül... Sözleşmesi bitince herkes ‘Gitti, gidiyor’ derken Florya’nın 33 yaşındaki tecrübeli oyuncu ile farklı bir plan içerisinde olduğu ortaya çıktı. Karakteri ve lider özelliği ile Florya’da son 1 sezon ‘Ağabey’ vasfını devralan Tomas Ujfalusi için Fatih Terim ve Galatasaray’ın değişik düşünceleri mevcut...
Sezon bitiminde, teknik direktör Fatih Terim ile görüşerek “Para önemli değil. Takım içinde kalmak istiyorum” cümlesiyle adeta ‘Feda’ diyen Ujfalusi için sarı kırmızılılar ilginç bir formülü devreye sokma safhasında...

SADECE 2 MAÇTA OYNAYABiLDi

GEÇTİĞİMİZ sezon yaşadığı iki büyük sakatlık nedeniyle sadece 2 lig maçında görev yapan Ujfalusi’yi ilk olarak teknik direktör Fatih Terim, İngiltere’nin Birmingham kentinde yapacağı kamp kadrosuna alacak. Tomas Ujfalusi, kampta ‘Oynayabilir’ raporu alırsa, teknik heyet gözünde yalnızca futbolcu değil, ağabey ve lider yapısına da sahip olduğu için kalacak.
G.Saray teknik heyetinin hakkında, “Semih’i Semih yaptı. Çok karakterli ve birleştirici bir yapıya sahip” görüşünü bildirdiği Ujfalusi, Semih Kaya’nın başarılı ve güven veren bir stoper olmasını sağladı.

1.6 MiLYON EURO’LUK ‘FEDA’

ANCAK Galatasaray yönetimi ve teknik heyetinin de, Ujfalusi ile 1 yıl daha kontrat yapmak için önemli bir şartı var! Sezon sonunda “Para önemli değil. Takımda kalmak istiyorum” diyen Ujfalusi, tribünde oturmayı da göz önüne alıp kabul edecek ve tam 1.6 milyon Euro’luk ‘Feda’ya imza atacak.Galatasaray Kulübü, son 2 sezonda sakatlığı döneminde de 2.2 milyon Euro garanti para kazanan Ufa’ya yıllık 600 bin Euro garanti para teklif edecek. Çek oyuncu, bu teklifi onaylarsa kendisiyle 1 yıllık kontrat yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz