« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA'ya şikayet ettiler

Trabzon yerel basını kaçan şampiyonluk sonrası Fenerbahçe’yi hedef aldı. Bordo mavili takıma övgü yağdırılırken, “Devler Ligimiz hayırlı olsun. Bu çocukların alın teri bir gün sizi boğacak” denildi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR’da kaçan şampiyonluk sonrası büyük üzüntü yaşanırken, bordo mavili yönetim ve camia futbolcularını bağrına bastı. Yerel basın ise takıma destek verirken hedeflerinde yine şampiyon olan Fenerbahçe vardı. Taka Gazetesi, “Şampiyonlar Ligimiz hayırlı olsun. Fenerbahçe’nin entrikalarını UEFA duysun” başlığını atarken sarı lacivertlileri UEFA’ya şikayet etti. Aynı gazete “Kirli şampiyon” ve “Bu çocukların alın teri bir gün sizi boğacak” başlıklarını da kullandı.

Gönüllerin şampiyonu olduk

Kuzey Ekspres Gazetesi ise “Yine gönüllerin şampiyonu olduk. Teşekkürler Trabzonspor” manşetini attı. “Fenerbahçe masabaşı şampiyonu” diyen Günebakış bu başlığın altına da “Yıldırım + TFF + MHK = Şampiyonluk” diye yazdı. İlkhaber Gazetesi de bordo mavili futbolcuların resminin altına “Sonsuz teşekkürler” başlığıyla çıktı.

Yorumlarda ise “Bu kez Korcan, Fener’e can oldu. Başınız öne eğilmesin, yüreğinize ve yaşattıklarınıza sonsuz teşekkürler. Sizlerle gurur duyuyoruz” denildi.

Şampiyon gibi karşılandılar

SEZONU ikinci sırada tamamlayan Trabzonspor, şehirde şampiyon gibi karşılandı. Üzgün oyuncular, coşku karşısında şaşırdı.

Şampiyonu kutlamadılar

TRABZONSPOR’un resmi sitesinden yapılan açıklamada futbolcular, gösterdikleri başarılı performanstan dolayı kutlandı. Şampiyon Fenerbahçe’nin ezeli rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş ile diğer takımlar yayımladıkları mesajlarla sarı lacivertlilerin şampiyonluğunu kutlarken, Trabzonspor bu konuda sessiz kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz