« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA'dan 'mükemmel' yorumu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonunun UEFA tarafından “mükemmel” olarak değerlendirildiği bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TFF'den yapılan açıklamaya göre, tarihinde ilk kez Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nı düzenleme hakkını Ekim 2010'da kazanan federasyon, o günden bu yana geçen süre içerisinde çok yoğun çalışmalar gerçekleştirdi. Oluşturulan Yerel Organizasyon Komitesi'ne, turnuva organizasyonu kapsamında yer alan proje yönetimi, dış ilişkiler, medya, pazarlama, TV yayınları, biletleme, ulaşım, konaklama, etkinlikler, bilgi işlem, stadyum ve güvenlik departmanlarına temsilen TFF çalışanları atandı.

Ocak 2011'den itibaren gerçekleştirilen şehir ve stadyum incelemeleri sonucunda Antalya iline ve de 4 stadyuma karar verildi. Nisan 2012'de turnuvanın elçisi olan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın da katılımı ile gerçekleştirilen kura çekiminin ardından, kalan 2 ayda son hazırlıklar da tamamlandı.

Açıklamada, “Böylece, TFF'nin deneyimli ve uzman ekibinin de katkıları ile Antalya; 2008'deki 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'ndan 4 yıl sonra bu kez kadınlar futbolunun en önemli etkinliklerinden biri olan 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'na kusursuz ev sahipliği yaptı” ifadelerine yer verildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz