« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA'dan Beşiktaş'a finansal fair play incelemesi

UEFA Finansal Fair Play kapsamında Beşiktaş'ı incelemeye aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa futbolunun patronu UEFA toplam 7 kulübü finansal fair play çerçevesinde incelemeye aldı. Bu 7 kulüp arasında beşiktaş'ta bulunuyor.

Beşiktaş ile beraber incelemeye alınan diğer kulüpler ise Liverpool, Monaco, Roma, Inter, Krasnodar ve Sporting Lizbon.

UEFA ayrıca Bursaspor'un da Avrupa Ligi katılım payını finansal fair play çerçevesinde askıya aldı.

Adı geçen kulüplerin finansal raporlarını belirlenen tarihlerde UEFA'ya iletmedikleri ifade edilirken, kapsamlı raporların Ekim ve Kasım aylarında UEFA'ya sunulması istenildi.


BEŞİKTAŞ'TAN UEFA İNCELEMESİ İÇİN AÇIKLAMA
Beşiktaş, UEFA'nın Finansal Fair-Play çerçevesinde inceleme başlatmasıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"UEFA tarafından bugün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Kulübümüz de dahil toplam 7 kulübün, 2012 ve 2013 finansal raporlama dönemleri sonunda açıklamış oldukları denk bütçe açıkları nedeniyle, ilgili kulüpler hakkında resmi inceleme başlatıldığı ve bu Kulüplerden Ekim ve Kasım ayları içerisinde ek bilgi ve belge talep edileceği bildirilmiştir. Bu husus kulübümüzün halihazırda devam eden UEFA Avrupa Ligi'nde yarışma hakkına bir engel teşkil etmemektedir."BURSASPOR: RUTİN BİR YAZIŞMA
UEFA'nın Bursaspor hakkında aldığı kararla ilgili olarak Doğan Haber Ajansı muhabirine açıklamada bulunan Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı şunları söyledi: "Bu normal, rutin bir yazışma. Gelir tablomuzu göndermemizi istiyorlar. 15 Ekim tarihine kadar göndereceğiz."


Bunları da Beğenebilirsiniz