« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA'dan 4 kulübe acil çağrı

UEFA’nın İsviçre temsilcisini men ettiği lige geri alma planı yürürlüğe giriyor. Arda Turan’ın formasını giydiği A.Madrid’in de yer aldığı I Grubu’ndaki takımlar yarın UEFA’nın merkezinde bir araya geliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA, Sion’un spor ve hukuk mahkemelerinde yarattığı karmaşık durumları düzeltmek için I Grubu’nda yer alan 4 takımın temsilcilerini yarın toplantı yapmak üzere Nyon’a davet etti. Arda Turan’ın da formasını giydiği Avrupa Ligi I Grubu’nda mücadele eden Athletico Madrid’in sözcüsü yaptığı açıklamada, “Temsilcilerimiz, I Grubu’nda yer alan rakiplerimiz Udinese, Rennes ve Celtic ile birlikte davanın açıklamasını dinleyecekler” dedi.

Bilindiği gibi Sion Avrupa Ligi’nden men edilince yerine Celtic kupaya dahil olmuştu.  UEFA Başkanı Michel Platini ve Genel Sekreter Gianni Infantino’nun bugün Martigny bölgesel mahkemesine İsviçre temsilcisi Sion’u neden Avrupa Ligi’nden men ettiklerine dair açıklama yapmaları bekleniyor.

CAS’ı bile beklemediler

Platini’nin UEFA Spor Tahkim Mahkemesi önünde hiçbir mahkemenin üstün olmadığını ve alınan kararı bozmayacaklarını söylemesi beklenirken, CAS’ın Sion’un yanında yer alan bir karar alması halinde bir dizi ihtimalleri kullanacakları belirtildi. Bu ihtimaller arasında, şimdiye kadar alınan tüm sonuçların iptal edilip 24 Kasım ve 22 Aralık tarihleri arasında 5 takımlı yeni bir grup kurması birinci sırada yer alıyor.

Mahkeme kararı geri adım attırdı

TRANSFERDE usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle UEFA tarafından Avrupa Ligi’nden men edilen Sion, yerine elediği Celtic’in alınması üzerine konuyu mahkemeye taşımıştı. İsviçre mahkemesi, Sion’un Avrupa Ligi’nden men edilmesi üzerine açılan itiraz davasında tekrar organizasyona dahil edilmesi kararını vermişti. Mahkeme ayrıca UEFA’ya men kararını bozmadığı her gün için bin İsviçre Frangı para cezası verdi ve 33 bin Frank’lık yasal mahkeme masraflarının da UEFA tarafından ödenmesini istedi. Bu gelişmemeler üzerine UEFA, önceki gün çark edip Sion’u çağırmaya karar vermişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz