« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA'da Türk takımları ve Türkiye yükselişte!

Bu hafta Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin topladığı puanlarla Türkiye, UEFA sıralamasında bir basamak yükseldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA'nın güncel sıralamasında İspanya Mayıs'a kadar liderliği bırakmayacak olsa da Almanya daha sonra listenin zirvesine tırmanacağa benziyor.

UEFA takım sıralamasında Türk ekiplerin yükselişi gözlerden kaçmadı. Galatasaray 30. sıradan 28. sıraya, Fenerbahçe 65. sıradan 61. sıraya ve Beşiktaş 63. sıradan 61. sıraya yükseldi.

UEFA tarafından dün güncellenen ülkeler listesinde İspanya liderliğini sürdürüyor. İspanyol kulüpleri bu sezon ülkelerine 6.4 puan katkıda bulundular. İspanya'yı Almanya, İngiltere ve İtalya takip ediyor.

West Ham ve Southampton'ın Avrupa kupalarından elenmesiyle güç kaybeden İngiltere, Arsenal'in Bayern zaferiyle rahat bir nefes aldı. Ancak İtalya'nın bu sezonki performansı eğer İngiliz ekiplerinden daha iyi olursa İtalya takım sayısını arttırma şansına sahip.

TÜRKİYE YÜKSELDİ

Galatasaray'ın Benfica'yı yenmesi, Beşiktaş'ın Lokomotiv Moskova ile berabere kalması ve Fenerbahçe'nin Ajax'ı mağlup etmesiyle puanını yükselten Türkiye, UEFA sıralamasında İsviçre'yi geride bırakarak 11'inci sıraya yükseldi.

UEFAda Türk takımları ve Türkiye yükselişte

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler