« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA’ya gidenler kimin tarafında

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu TFF yönetimini ağır bir dille eleştirdi.Trabzonspor Başkanı, “TFF Başkanvekili UEFA’ya gidiyor. ‘Bizim için iyi geçti’ diyor. Siz kimsiniz ya, kimin tarafısınız?” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TFF Olağan Mali Genel Kurulu’na Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu damgasını vurdu. UEFA’nın kulüplere ceza vereceğini iddia eden Hacıosmanoğlu, TFF yönetimini eleştirirken şöyle dedi:
“Tahkim Kurulu, ‘Şike sahaya yansımadı’ diyor. Peki futbolculara niye ceza verdiniz? Pisliğin boyutu o kadar büyük ki, kokusu artık dünyaya yayıldı. UEFA size ceza verecek. Bugünkü papyonlu, smokinli yalaka görüntülerinizi görmeseydim. Ahlaklı Türk futbolunu oluşturamazsak, bizlerin hizmeti bir anlam taşımaz. O kişiler kulüp başkanlığından ayrılınca dilenciler bile medet umup selam vermeyecekler. TFF Başkan vekili UEFA’ya gidiyor ‘Bizim için iyi geçti’ diyor. Siz kimsiniz ya, kimin tarafısınız? Trabzonspor’un elinden çalınan şampiyonluk var, hırsızlar var, bu mu sizin adalet anlayışınız? Eğer ahlaklı ve adaletli Türk futboluna hizmet etmek istiyorsak, saha içi ve dışını manipüle etmelerine izin vermememiz lazım.”

Demirören, Hacıosmanoğlu’na aynı sertlikte cevap verdi: Bizim şovmene ihtiyacımız yok

TFF Başkanı, “Federasyonun şovmene ihtiyacı yok. Türk futbolunun baştan sona temizlenmesi lazım” dedi.

YILDIRIM Demirören, eleştiriler karşısında sessiz kalmadı. TFF Başkanı, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun açıklamalarının ardından söz aldı ve “Federasyonun şovmene ihtiyacı yok” dedi.
Türk futbolunun baştan sona temizlenmesi gerektiğini ifade eden Demirören, “TFF, 2009-2010 sezonunda 16 milyon lira, 2010-2011 sezonunda ise 6 milyon lira zarar etmiştir. Son üç ay başkanlığını yaptığım geçen sezon ise 7 milyon lira kar elde ettik. Bu sezonu da 32 milyon lira karla açıyoruz. İyi işler yapıyoruz” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler