« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA siyasete yenik düştü

Hiddink, Euro 2016 ev sahipliğinin Fransa’ya verilmesi için, “Stratejiler ve felsefeler siyasete yenik düştü” diyerek UEFA’yı eleştirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, 2016 Avrupa Şampiyonası’nın organizasyonunu Fransa’ya veren UEFA’yı topa tuttu. Hollanda’nın önde gelen gazetelerinden De Telegraaf’ta dün çıkan köşe yazısında, Türkiye’nin Euro 2016’yı bir oy farkla kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Hiddink, UEFA’nın söylemleri ile eylemlerinin çok farklı olduğunu savunarak şöyle dedi: “UEFA hem futbolu geliştirmek isteyen ülkelere Avrupa Şampiyonası’nı götürmek istediğini söylüyor. Fakat diğer taraftan da iki defa Avrupa Şampiyonası’na ve bir defa da Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmış olan Fransa’ya Euro 2016’yı veriyor. Eylemlerle söylemler çok farklı! Bu karardan sonra bir kez daha görüldü ki, futbolda alınan önemli kararlarda siyaset büyük bir rol oynuyor. Bence bu büyük bir hata. Futbola siyaset karıştırılmamalı. Kısacası UEFA’nın stratejisi ve felsefesi siyasete yenik düştü.”

Avrupa seviyesinde değiliz

ABD kampında oynadığı 3 hazırlık maçında 2 galibiyet, 1 yenilgi alan A Milli Futbol Takımımız’ın teknik patronu Guus Hiddink, ay yıldızlı ekibimizin önemli eksikleri bulunduğunu söyledi. Lig TV’ye konuşan Hiddink, “Amerika kampı oyuncularımı tanımak için iyi bir fırsat oldu. Özellikle Amerika maçı çok faydalıydı. Olaylara olumlu bakıyorum ama gerçekçiyim. Dürüst olmak gerekirse, Avrupa seviyesinde değiliz. Avrupa seviyesinde mücadeleci bir takım olmamız için çok çalışmamız lazım” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz