Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA seferberliği

Galati önünde hayati bir sınav verecek olan bordo mavililerde yönetim ilk maçtaki tablonun sergilenmemesi için dikkat çekerken, Ziya Doğan oyuncularından garanti aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’da UEFA Kupası yolunda büyük önem taşıyan hayati Otelul Galati maçı öncesi, bordo mavili yönetimden futbolculara ciddiyet uyarısı geldi. Cumartesi akşamı Intertoto Kupası 3. turunda 2-1’lik yenilginin rövanşında Rumen ekibini Avni Aker’de ağırlayacak olan Trabzonspor’da yönetim dikkat çekerken, futbolcular da teknik direktör Ziya Doğan’a galibiyet ve tur sözü verdiler. Futbolcularına, "Bu maç hem bizim hem de taraftarlarımız için büyük önem taşıyor. Kazanırsak, Trabzonspor’u Avrupa arenasına taşıyacağız ve bu ligde şampiyonluk için önümüzü de açacak.

Takası düşünürüz

Rakibimizden üstün olduğumuzu biliyoruz. Bu üstünlüğümüzü sahaya yansıtalım ve camiamıza güzel bir galibiyet yaşatalım. Bu sözü bana veriyor musunuz?"
diyen Doğan, "Bu maçı alacağız, başka yolu yok" cevabıyla keyiflendi. Başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu da telafisi olmayan bir maça çıkacaklarını belirterek, "Ciddi olmalıyız. Hataya asla yer yok. Yönetici olarak takımın nasıl oynadığından çok futbolcuların kişiliklerinin nasıl olduğu beni ilgilendirir. İlk maçtaki vurdum duymaz tavır beni kızdırdı. Kazanıp, kaybetmenin bir önemi yok. Nasıl olsa turu geçeceğimize inanıyorum. Ancak sahada aslanlar gibi mücadele edersiniz, kazanırsınız veya kaybedersiniz benim için önemli olan bu" diye konuştu. Transfer çalışmalarının da sürdüğünü sözlerine ekleyen Baturoğlu, "Bu defteri kapatmıştık, ancak görünen o ki takıma takviye lazım. Giden futbolcularımız oldu. Bunların yerine arayışlarımız sürüyor. Para verip futbolcu almak istemiyoruz. Takas teklifi ile kapımızı çalan olursa bunları değerlendiririz. Şu an için satılık olan Musampa ve Jun var. Galatasaray’dan ayrılan Necati, Hasan Kabze ve Orhan Ak için girişimimiz olmadı. Brezilyalı file bekçisi Jefferson için de teklifler geliyor. Hem kendisini hem de bizi tatmin edecek bir teklif gelirse bunu değerlendirebiliriz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz