Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA kararında şaşırtan detay

Beşiktaş, 1 yıl Avrupa’dan men kararının tam metnini KAP’a bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Açıklamada “11 Mayıs 2011’deki Türkiye Kupası finalin sonucunu belirlemek ve Avrupa kupalarına katılmak üzere maçın sonucunu belirlemeye amaçladığı konusunda ikna olmuştur; İBB oyuncuları ile temas kurulmuş ve maç düzenlemesi için bazı oyunculara avantajlı transferler ve diğer menfaatleri içeren mali karşılıklar teklif edilmiştir. Komite Beşiktaş’ın ikrar kriterleri formunun sunulmasına yönelik çerçevede temsilcilerinin şike aktivitelerini UEFA’ya bildirmiş olduğunu ikrar etmektedir” denildi.

BÜYÜK MADDİ HATA VAR

BU ARADA gerekçeli kararda ,“Beşiktaş, 2011/12 sezonunda İBB’ye karşı 49. Türkiye Kupası’nın final maçını oynamaya hak kazanmıştır. Beşiktaş 11 Mayıs 2011’de kupayı kazanmış ve 2012/13 sezonunda Avrupa Ligi’ne katılma hakkı elde etmiştir” ibaresi var. Burada maddi hata var, Beşiktaş, İBB ile finali raporda belirtildiği gibi 2011-12 sezonunda değil 2010-11 sezonunda oynadı. Avrupa kupasında da 2011-12 sezonunda mücadele etti.

Beşiktaş tanıkları UEFA’ya götürecek

BEŞİKTAŞ, UEFA Disiplin Kurulu’nın verdiği 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası için UEFA Tahkim Kurulu’na itiraz etti.
Bu arada Kartal, UEFA’ya tanık çıkartması yapacak. Beşiktaş’ın Disiplin Kurulu’ndan gelen raporu üzerine harekete geçen başkan Fikret Orman, önceki gün eski yönetici Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu ile yaptığı toplantıda İspanyol avukatın “UEFA’nın gerekçeli kararında Beşiktaş Kulübü’ne teşekkür var ve çalışanların suçlu olduğu yazılmış. Kurulun kabul etmesi halinde pazartesi günü tüm tanıklarla birlikte ifade vererek aklanma ihtimalimiz yüksek” dediğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler