« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA, Galatasaray kararını 15 Ekim'de açıklayacak

Galatasaray Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün, Finansal Fair Play konusunda UEFA yetkilileriyle kritik bir görüşme yapıp, kulübün mali tablosundaki iyiye gidişi anlattı ve 1 yıl ek süre talep etti. UEFA, bu konudaki kararını 15 Ekim'de açıklayacak.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Finansal Fair Play (FFP) kriterlerine uymadığı gerekçesiyle bir süredir UEFA tarafından gözlem altında tutulan Galatasaray Kulübü'nün kaderi 15 Ekim'de belli olacak.

Sarı kırmızılı kulübün futbol direktörü Cenk Ergün İsviçre'ye giderek bugün öğle saatlerinde UEFA yetkilileriyle bir araya geldi.

UEFA'nın belirlediği yıllık 30 milyon Euro zarar barajını 2014 Mayıs'ında 90 milyon Euro ile üst üste aştığı için 200 bin Euro ceza kesilen Galatasaray Kulübü, ekonomik tabloyu tam olarak düzeltebilmek için 1 yıl ek süre istedi.

UEFA, Galatasaray kararını 15 Ekimde açıklayacak
Cenk Ergün'ün UEFA yetkilileri ile yaptığı görüşmede, sarı kırmızılı kulübün son 1 yıldaki mali tablolarını ortaya koyup, iyi gidişi belgeleriyle anlattığı öğrenildi.

90 MİLYON EURO'LUK ZARAR 70 MİLYON EURO'YA DÜŞÜRÜLDÜ
Ergün'ün UEFA'ya sunduğu tablolara göre Ünal Aysal döneminde 90 milyon Euro olan Sportif AŞ zararı, Duygun Yarsuvat döneminde 80 milyon Euroya indirildi. Bu sezon yapılan operasyonlar ile ise 70 milyon Euro'ya kadar indiği ifade edildi.


Galatasaray Kulübü, UEFA'ya, "Bu rakamları 2017 Mayıs'ına kadar 30 milyon Euro'ya indireceğiz" diyerek, ek süre talep etti.

UEFA, sarı kırmızılı kulüp hakkındaki kararını 15 Ekim tarihinde açıklayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz