« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA devreye girdi; Fred Fenerbahçe maçında oynamıyor

UEFA, Shakhtar Donetsk Kulübü'nü uyararak, yasaklı madde kullandığı tespit edilen Brezilyalı futbolcu Fred'i Fenerbahçe karşısında oynatmamasını istedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Shakhtar Donetsk’in Copa America sırasında doping yaptığı tespit edilen Brezilyalı futbolcu Fred'in Fenerbahçe'ye karşı forma giymeyeceği bildirildi. A numunesinin pozitif çıkmasının ardından İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk karşılaşmasında oynayan 22 yaşındaki oyuncunun, Ukrayna'daki rövanşta yer alamayacağı aktarıldı.

UEFA devreye girdi; Fred Fenerbahçe maçında oynamıyor VOLKAN'DAN GALATASARAY'A İLGİNÇ CEVAP: O KAĞIDI GÖRÜNCE...FENERBAHÇE İLK MAÇA İTİRAZ ETTİ
Portekiz basınındaki haberlere göre, ilk maçın ardından B numunesi de pozitif çıkan Brezilyalı futbolcu için UEFA Shakhtar Donetsk'e gerekli bildirimi yaptı. UEFA'nın Ukrayna ekibine, ikinci maçta oyuncuyu kullanamayacağı uyarısında bulunduğu öne sürüldü. Fenerbahçe'nin ilk maçın skoruna yaptığı itiraz ve Fred'in ne kadar süre sahalardan uzak kalacağı konularında ise henüz kesin kararın verilmediği ifade edildi.

BREZİLYA BASINI: GEÇİCİ CEZA VERİLECEK
Öte yandan Brezilya basını ise futbolcuya tedbir amaçlı geçici hak mahrumiyeti verileceği iddiasını ortaya attı. Oyuncunun testlerinin pozitif çıktığına dair raporları, kendisinin avukatlığını yapan isimlerden bir tanesi olan Marcos Motta'nın doğruladığı bildirildi.
Güney Amerika Futbol Konfederasyonu CONMEBOL'un konuyla ilgili resmi açıklamayı yapmasının ardından oyuncuya geçici hak mahrumiyeti getirilebileceği savunuldu. Sonuçlara ilişkin raporun yayınlanmasının ardından disiplin mahkemesinin devreye girdiği ve verilecek kesin cezayı belirleme sürecinde oyuncuya geçici olarak sahalardan uzak kalma cezası verilmesinin beklendiği kaydedildi. (Milliyet)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler