« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'UEFA Del Bosque'nin talebini reddetti'

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Hukuk İşleri'nden sorumlu yöneticisi Levent Erdoğan, 'UEFA'nın Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nden elde edeceği gelirlere tedbir koyduğu' şeklindeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Açıklama yapan Erdoğan, eski teknik direktörleri Vicente Del Bosque'nin UEFA'ya başvurarak, Şampiyonlar Ligi'nden Beşiktaş Kulübü'ne gelecek paranın üzerine tedbir koymak istediğini belirterek, “İspanyol teknik adam UEFA'ya böyle bir yazı yazmışsa da UEFA bunu reddetmiştir. UEFA, Del Bosque'nin talebini, bu konuda kesinleşmiş bir karar bulunmadığından ve böyle bir UEFA'ya intikal etmiş Beşiktaş adına bir para bulunmadığından geri çevirmiştir. Yani isteğin hem hukuki mesnedi yok, hem de zaten Beşiktaş'ın şu anda böyle bir parası UEFA'da bulunmuyor” dedi.

Tigana'nın UEFA'ya yaptığı başvuru konusunda kendilerine gelen bir yazı olmadığını tekrarlayan Levent Erdoğan, “23 Temmuz'da başvuru yapıldığı söyleniyor ama bizim haberimiz yok. 2 aydan fazla bir zaman geçmiş. UEFA'dan böyle bir durumda kulübümüze bildirim 2 saat içinde yapılır” ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler