Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA’dan olumlu sinyaller

TFF heyeti ile görüşen Genel Sekreter Infantino, disiplin kurulundan çıkacak sonucun TFF’nin verdiği kararı etkilemeyeceğini, geçmişe dönük bir uygulama yapılmayacağını bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA’nın F.Bahçe ve Beşiktaş’ı disiplin kuruluna sevk etmesinin ardından İsviçre’ye giden TFF heyeti, UEFA Genel Sekreteri Infantino ile görüştü. Başkan vekili Servet Yardımcı ve beraberindeki 3 hukukçu İsviçre’de UEFA ile masaya oturdu. Türk heyeti, Nyon’da gerçekleşen görüşmede Infantino ve yetkililerle, sevk raporundan sonra nasıl bir süreç izleneceğini masaya yatırdı.

NTV Spor’un haberine göre Infantino, Türk heyetine, disiplin kurulunun alacağı kararın TFF’nin yerel ligler için verdiği kararı etkilemeyeceğini söyledi.

Heyete garanti verdi

Başka kulüplerin soruşturmaya dahil edilmeyeceğini belirten Genel Sekreter, F.Bahçe ve Beşiktaş’a geriye dönük yaptırım uygulanmasının yapılmayacağını da iletti.
Infantino, kulüplerin talepte bulunması ve disiplin kurulu mahkemesinin de onay vermesi halinde kararın ertelenmesinin yolunun açık olduğunu bildirdi. Federasyon yetkililerine, yapılacak savunmanın çok önemli olacağı uyarısında bulunan Infantino ayrıca tahkim ve CAS yolunun açık olduğunu belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler