Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA’da da yeniden yargılama

“Mahkeme, maçlarda şike olmadığına karar vermiştir. Men cezası alan kulüplerimiz, UEFA’dan yeniden yargılama ve maddi kayıplarının karşılanmasını isteyebilir.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ŞİKE davasında mahkemenin yeniden yargılama sonrası beraat edenler, cezaevinde geçirdikleri süreler için ciddi tazminat davaları açmaya hazırlanıyor. Bazı davaların kısa vadede, bazılarının da Yargıtay aşamasından sonra açılması beklenirken, F.Bahçe ve Beşiktaş kulüplerinin UEFA nezdinde yapacağı başvurular da merakla bekleniyor.
Spor hukukçusu Emin Özkurt, iki kulübün, UEFA’nın men cezası verdiği disiplin yargılamasının yenilenmesini isteyip, uğradıkları maddi zararın karşılanmasını talep edebileceklerini belirtti.

GEREKÇELER ARTIK YOK

Özkurt, “Dikkatinizi çekmek isterim ki, beraat kararı sadece delil yetersizliği veya dinlemelerin geçersizliğine dayanmış değildir, Türk yargısı söz konusu maçlarda şike olmadığına da karar vermiştir. F.Bahçe’nin 2011-12’de Şampiyonlar Ligi’ne UEFA’nın girişimi ve TFF’nin kararıyla alınmamasına ve UEFA’dan 2 yıl artı ceza almasına sebep olan hukuki zemin ortadan kalkmıştır. Zira TFF ve UEFA kararlarının dayandığı gerekçeler beraat kararıyla ortadan kalkmıştır” yorumunu yaptı.

GEREKÇELi KARARDAN SONRA...

“UEFA’dan 1 yıl men cezası alan Beşiktaş da aklanmıştır. Hem F.Bahçe hem Beşiktaş’a tavsiyem, gerekçeli karardan sonra UEFA’ya başvurup haklarındaki disiplin yargılamalarının yenilenmesini talep etmeleridir. Kulüplerimizin manevi kayıpları tam olarak karşılanamaz ancak maddi kayıplar bir nebze karşılanabilir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler