Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

UEFA da Altın Top ödülü verecek

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, gelecek sezondan itibaren, FIFA'nın yılın en iyi futbolcusuna verdiği Altın Top ödülünün benzerini, UEFA'nın en iyi Avrupalı futbolcuya vereceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İspanyol Mundo Deportivo gazetesine konuşan Platini, “UEFA, yılın en iyi Avrupalı futbolcusuna özel bir ödül verecek” ifadesini kullandı.

Haberde, ödülün UEFA'nın ağustos ayındaki yıllık toplantısında verileceği belirtildi. Ödülü alacak futbolcu, UEFA'yı oluşturan federasyonların temsilcileri, gazeteciler ve teknik adamların oylarıyla belirlenecek.
Kendisi de 3 kez Altın Top ödülüne layık görülen Platini, bu yıl FIFA Altın Top ödülünü Arjantinli Lionel Messi'nin almasının normal olduğunu belirterek, “Yine de ben, ödülü Xavi ya da Andres İniesta'nın almasını tercih ederdim” dedi.

France Football dergisinin 1956'dan beri verdiği Altın Top ödülü, bu sezon, FIFA'nın yılın en iyi futbolcusu ödülüyle birleştirilmiş ve FIFA Altın Top ödülü adını almıştı.

Bu sezon ödülü İspanya Milli Takımı ile Dünya Kupası'nı kaldıran Barcelonalı Xavi ve İniesta'nın yerine takım arkadaşları Arjantinli Messi'nin alması bazı teknik adamlar ve futbolcular tarafından eleştirilmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz