GeriFutbol UEFA Başmüfettişi bilgi almak için Aydınlar ve Berk ile görüştü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

UEFA Başmüfettişi bilgi almak için Aydınlar ve Berk ile görüştü

UEFA Başmüfettişi bilgi almak için Aydınlar ve Berk ile görüştü
refid:18550372 ilişkili resim dosyası

UEFA Disiplin Başmüfettişi Pierre Corno, futbolda şike iddialarına ilişkin bilgi almak üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Corno, Futbolda şike soruşturması kapsamında bilgi almak üzere saat 16.20’de Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Corno’dan yaklaşık bir saat önce de adliyeye Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar geldi. Başsavcıvekili Fikret Seçen’in odasında gerçekleşen görüşmeye, soruşturma savcısı Mehmet Berk ile Aydınlar’da katıldı.

BAŞSAVCI VE SAVCI İLE DEĞERLENDİRME YAPILDI

Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmenin ardından Corno ve beraberindekiler adliyeden ayrıldı. Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, "Başsavcı ve soruşturmayı yürüten savcı bey ile birlikte bir değerlendirme yapıldı. UEFA temsilcisi bu savcılarımıza bu soruşturma için teşekkür etti. İşin cezai boyutu ile ilgili bundan sonra bilgi sahibi olmak istediklerini söylediler. Genel olarak görüşmenin niteliği bu.

UEFA RAPOR HAZIRLAMIYOR

Bir gazetecinin, “UEFA el koydu diyebilir miyiz?" sorusu üzerine Aydınlar, "Hayır öyle bir şey diyemeyiz. Halen TFF’nin yürüttüğü bir soruşturma var. UEFA sadece bilgi amaçlı geldi ve bilgi aldı" dedi. Aydınlar, UEFA’nın konuyla ilgili bir rapor hazırlamadığını da sözlerine ekledi.


BAŞMÜFETTİŞ ADLİYEDE / WEB TV


Yorumları Göster
Yorumları Gizle