« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ucuz yüzmek istiyorum" eylemi

Gaziantep Sof Dağı Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi ve üyeleri ile sporcular, antrenman yaptıkları yüzme havuzunun giriş ücretlerine yapılan zammı protesto etmek için eylem yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp üyeleri, daha önce aylık 25 TL olan havuz ücretlerinin 100 TL'ye çıkartılmasına tepki göstermek için, pankartlar ve üzerinde “Spor Öldü, Başın Sağolsun” yazısı bulunan siyah çelenk ile bir süre yürüdü.

Gruptakiler, yürüyüş sonrasında Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası önüne gelerek, siyah çelengi bıraktı. Bu sırada, bazı kulüp üyelerinin yüzmede kullandıkları boneleri binanın bahçe çitine astıkları görüldü.

Burada, Gaziantep Sof Dağı Gençlik ve Spor Kulübü adına bir açıklama yapan yüzme antrenörü Mehmet Sencer, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün havuz aidatlarına yaptığı yüzde 400'lük zammı protesto ettiklerini söyledi.

Yaklaşık 5 yıldan beri kulüp olarak Gaziantep Kapalı Yüzme Havuzu'nda antrenman yaptıklarını ifade eden Sencer, şöyle konuştu:
“Bu 5 yıllık sürede, çok başarılı sporcular yetiştirdik. Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde ettik. Sporcularımız arasında bulunan Mesut Elbeyli, yüzmede Avrupa üçüncülüğü alarak bizleri onurlandırdı. İl Müdürlüğü'nün 2011 yılı için belirlediği yüzde 400 oranındaki zam bizlerin spor yapma imkanını ortadan kaldırmıştır. Şu anda havuza giremiyoruz, antrenmanlarımızı da yapamıyoruz. Bizler, bu zammın geri alınmasını istiyoruz. Aksi takdirde bu protesto eylemlerimiz devam edecek ve her hafta Cuma günü saat 14.00'da protesto eylemleri yapacağız.”

Gruptakiler, basın açıklaması sonrasında, eylemi takip eden medya mensuplarına baklava ikramı da yaptıktan sonra olaysız dağıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz