Gündem Haberleri

  Üçüz sevinci

  A.A
  10.08.2009 - 11:43 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde, 3 yıl önce düşük sonucu ikiz bebeklerini kaybeden anne, tüp bebek uygulamasıyla üçüz bebek dünyaya getirdi.

  Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Mehmet Demir ve eşi Duygu Demir (32), evliliklerinin ilk yılında ikiz bebekleri olacağını öğrenince büyük sevinç yaşadı. Ancak, anne Demir, düşük yapması sonucu bebeklerini kaybetti. 

  Duygu Demir, daha sonra tüp bebek uygulamasıyla hamile kaldı. Yeniden hamile olduğunu öğrenince çok sevinen Demir, bebeklerinin üçüz olduğunu öğrenince mutluluğu daha da arttı.    

  Demir, hamilelik sürecinin ardından, Çanakkale Bahattin ve Huriye Demircioğlu Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Serhat Çeliker'in kontrolünde 3 erkek bebek dünyaya getirdi. 2 kilogram 760, 2 kilogram 100 ve 2 kilogram 230 gram olarak dünyaya gelen üçüz bebeklere Atalay, Çağatay ve Berkay isimleri verildi.

  Anne Demir,  acı içinde geçen 3 yılın sonunda özel bir mutluluk yaşadığını söyledi.
  Üç çocuğunun sağlıklı olarak dünya gelmesi için Allah'a sürekli dua ettiğini anlatan Demir, “Allah bu duyguyu çocuk sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin” dedi.

  Baba Mehmet Demir ise çok zorlu geçen bir sürecin ardından, yeniden mutluluğa ulaştıklarını ifade etti.

  Demir, “Evliliğimizin ilk yılında eşim bir hamilelik yaşadı. O bebeklerimiz ikizdi. Yalnız düşük teşhisi konulduğu için bebekler alındı” dedi.
  Doktorların, üçüz bebeklerinin doğumlarının da sıkıntılı olabileceğini belirterek, çocuklardan birisinin alınması talebini reddettiklerini belirten Demir, şunları söyledi:

  “Ona kıyamadık ve üçünü de kucağımıza aldık. Erken doğum tehdidi olduğu için yaklaşık 1 aydır hastanedeyiz. Ancak o sıkıntıyı da atlattık ve şu an bebeklerimizin hepsi kucağımızda. Çok mutluyuz. Başta doktorumuz ve diğer sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı