Ege Haberleri

EGE

  Ucuz lüks oto oyunu

  Cavit YILDIRIM, (DHA)
  15.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da, yurtdışından gümrüksüz lüks otomobil getirip piyasa fiyatının çok altında satacağı vaadiyle çok sayıda kişiden kapora alan S.F. yakalandı.

  İKİ ay önce Bodrum’a yerleşen 45 yaşındaki S.F., kendisini çevredeki esnaf ve varlıklı kişilere bir otomotiv firmasının CEO’sunun arkadaşı, “Kadir Çetin” olarak tanıttı, güven sağladıktan sonra bazı oto-alım satımcılarla  dostluk kurdu. Bu kişilere, iddiaya göre, yurt dışından, fiyatı 100-150 bin TL olan son model lüks otomobilleri piyasanın çok altında bir fiyata, taksitle getirtebileceğini söyleyen S.F., kapora istedi.

  Paraları topladı

  Oto galericileri Rıdvan Uğur Atalay, Orhan Polat, Semih Ünal ile bir siyasi partinin eski il başkanının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiden 15-20 bin TL toplayan S.F. ortadan kayboldu. Kuşkulanan galericiler, söz konusu CEO’yu aradı, S.F.’yı tanımadığı yanıtı alınca dolandırıldıklarını anladı. S.F.’ye telefon eden üç oto galericisi paralarını istedi. S.F., iade edeceğini belirtip, bir bankanın önünde randevu verdi. Bankanın önüne giden oto galericileri S.F.’yi göremedi, ilçeye dağılarak araştırmaya başladı.

  Kaçarken yakalandı

  İçlerinden biri S.F.’yi Muğla’ya giden bir dolmuşa binerken görüp, durumu polise bildirdi. Polis, dolmuşu Yatağan’ın Yenimahalle Kavşağı’nda durdurdu. S.F., dolmuştan inerek kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamadan sonra yakalanan S.F.’nin üzerinde “Kadir Çetin” adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı, 15 bin TL,  çok sayıda senet, banka dekontları, ATM kartı ele geçirildi. S.F., sorgusunda suçunu itiraf etti. Şu ana kadar hakkında 6 kişinin şikayetçi olduğu S.F., teşhis edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı