« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ucuz hesaplar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Bugün Rusya ile oynuyoruz. Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor. Yani, oyuncularımız birbirlerini daha iyi tanıyacak, birlikte oynama pratiğini elde edecek, doğrular yanlışlar görülecek, taktik anlayış pekiştirilecek. Peki bu kadro neyin nesi? Takımın temel taşları yok. Neden yok? İki nedeni olabilir... Olabilir değil aynen şimdi açıklayacağım gibi... Birincisi ligde şampiyonluk mücadelesi veren takımların öfkesine uğramamak. İkincisi de açık farklı bir yenilgiye şimdiden kılıf hazırlamak. İkisi de yanlış, çok yanlış. Aman sakın ola ki hiç kimse, ‘‘Gençleştirme operasyonu’’ demeye kalkışmasın. Çünkü o zaman ‘‘Engin de ne oluyor?’’ sorusu hemen suratlara şamar gibi iner.

Ulusal takım her türlü değer yargısının üstündedir. ‘‘Aman o kızmasın, öbürü darılmasın. Aman şimşekleri üstüme çekmeyeyim’’ gibi ucuz hesaplara Milli Takım'da yer olamaz. Dünyanın her tarafında ligler devam ederken milli takımlar en güçlü kadrolarıyla hafta aralarında maçlar oynarlar. Bunu herkes doğal karşılar.

Mustafa Denizli en çok takdir ettiğim teknik direktörlerden biri. Ama olmadı hiç olmadı. Arnavutluk ve İsrail hezimetlerinden sonra bir de Rusya karşısında rezil olursak buna hiçbir kılıf uymaz, uydurulamaz. Milli maçların özeli, resmisi olmaz. Ay yıldız işin içine girdimi herkes ayağa kalkar, tek yumruk, tek vücut olur.

Rusya gibi çok güçlü bir ekiple rakip sahada oynayacağız ve biz böyle bir maçta oyuncu deneyeceğiz. Doğrusu şaşırmamak elde değil. Şaşılacak bir başka olay da Samsunsporlu Vural ve Celil'in, pazartesi günü Milli Takım uçağına yetişememeleri. Samsunspor lig maçını cumartesi oynadı. Samsun-İstanbul arası 700-750 kilometre. Efendim, uçak kalkmamış. Vay canına... Mazerete bakın siz... Bir özel arabayla İstanbul'a en fazla 6 saatte gelinir. Ama Vural ve Celil gelemiyorlar. Olur mu böyle sorumsuzluk? Olur mu böyle laçkalık? Neyse maç başlamak üzere inşaallah canımız daha fazla sıkılmaz ve işin sonu iyi gelir.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler