Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uçurumdan düşüş davası

  Turan KOYUNCU / DHA
  05 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ocak 2012 - 00:55

  Siirt’te boşanma davası sürerken uçurumdan düşerek ölen öğretmen Esin Güneş’in ‘kaza’ denilerek kapatılan dosyası yeniden açıldı. Kocası ve onları taşıyan taksici cinayetten yargılanıyor.

  SİİRT’te özel güvenlik görevlisi Güven Güneş ile 75’inci Yıl İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Esin Işık (25) 2008’de evlendi. Esin, ikinci yıllarında eşinden şiddet gördüğü için boşanma davası açtı. Güven Güneş ise davaya karşı çıktı.

  ‘Ayağı takıldı’

  Öğretmen Esin, 24 Ağustos 2010 günü Aydınlar ilçesinde Kale olarak bilinen uçurumun altında ölü olarak bulundu. Güven Güneş olayın kaza olduğunu savunarak, “Taksici arkadaşım Beşir’in otomobiliyle bölgeye gittik. Eşim hava alsın, gezelim istedik. Kameriyede otururken ayağa kalkmak istedi. Bu sırada ayağı takıldı ve düştü” dedi.

  Aile itiraz etti

  Dosya “Kaza” denilerek kapatıldı. Ancak öğretmenin ailesi, kızlarının damatları tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Bunun üzerine yeniden başlatılan soruşturmada tutuksuz iki sanık hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

  Esin Güneş’in eşi Güven Güneş ile taksici Beşir Üzüm hakkında “Kasten adam öldürmek” suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması dün görüldü. Siirt Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, olay yerinin tekrar incelenmesi, tanıkların ifadelerinin alınması için davayı 15 Şubat’a erteledi.

  Tırnaktaki DNA kimin

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Esin öğretmenin ölümüyle ilgili soruları sıraladı:

  Esin Güneş’in tırnaklarında bilinmeyen bir kişiye ait DNA örnekleri çıkıyor.
  Oruç tutan bir ailenin ramazanda tam da iftar vaktinde pikniğe gitmesi normal midir?
  Piknik yapmak için neden kimsenin bulunmadığı, ıssız bir bölge seçiliyor?/images/100/0x0/55eafce0f018fbb8f8a3a7b1
  Telefonlar neden yanında değil?
  Normalde başörtüsü kullanan Esin’in başı açık bir şekilde komşularının dediğine göre evden alelacele çıkarılması neyin göstergesidir?

  Kızının resmine sarıldı

  Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma öncesi kadınlar fotoğraflarla adliye önünde toplandı. Öğretmen Esin Güneş’in annesi Fahriye Işık, kızının fotoğrafına sarılıp ağladı.

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

  “Tıpkı Ayşe Paşalı’nın davasında olduğu gibi, tıpkı Münevver Karabulut’un davasında olduğu gibi katillerin, sorumluların en ağır ceza almaları sağlanana kadar mücadelemize devam edeceğiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı