« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uçurtmaların dansı başlıyor

Küçükçekmece semaları bu hafta sonu yüzlerce uçurtmanın dansıyla renklenecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen "Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları Geleneksel Bisiklet, Uçurtma Şenliği ve Bilek Güreşi Gençlik Kupası" etkinlikleri 21-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştiriliyor.

Etkinlik, 21 Mayıs Cumartesi saat 11:00'de ArmoniPark'ta yapılacak Bilek Güreşi Gençlik Kupası yarışmaları ile başlıyor. Başarı gösteren amatör yarışmacılardan ilk üçe girenler kupa ve madalyanın yanı sıra çeyrek altınla ödüllendirilecek.

Profesyonel lisanslı bilek güreşi sporcularının müsabakaları ise 22 Mayıs 2011 Pazar günü saat:11.00'da İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi yerleşkesinde.

Yeşil Çevre ve Doğa temasıyla düzenlenen Geleneksel Bisiklet Şenliği 22 Mayıs Pazar saat 10:00'da Küçükçekmece Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret ve Meslek Lisesi'nde başlıyor. Bitiş ise Halkalı Sebahattin Zaim Üniversitesi yerleşkesi. Geleneksel Bisiklet Şenliği'ne katılanlar arasında yapılacak kura sonucu 20 kişiye bisiklet, 50 kişiye bisikletçi kaskı ve 50 kişiye bisikletçi eldiveni armağan edilecek.

Şenliğin en renkli etkinliği ise 22 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Küçükçekmece semaları uçurtmaların dansına sahne olacak. Rengarenk uçurtmalar En Yükseğe Çıkan, En Güzel ve En İlginç olmak üzere üç dalda yarışacak.
  


Bunları da Beğenebilirsiniz