Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üçüncü köpek öldü Polis Mümin yıkıldı

  Selçuk YAŞAR
  15 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ağustos 2006 - 00:47

  Kuştepe’de operasyon sırasında, üzerlerine saldırtılan köpekleri tabancayla vuran Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde görevli Sivil Polis Mümin Şentürk, kaybolduğu söylenen üçüncü köpek Rotweiller cinsi Efe’nin öldüğünü dün öğrenince yıkıldı.

  Köpeklere öldürmek için ateş etmediğini anlatan Mümin Şentürk, "Köpekler üzerimize saldırınca önce havaya ateş edip korkutmak istedim ama balkonlarda pencerelerde insanlar vardı. Onlardan birini vurabilirdim. Köpekler saldırmaya devam edince bacaklarına doğru ateş ettim. Efe’yi vuran kurşun, bir yerden sekmiş olabilir" dedi.

  Hırsız operasyonunda yaralanan Alman kurdu ve kırma iki köpek olay yerindeki vatandaşlar tarafından Şişli Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne kaldırılmıştı. Daha sonra Levent’teki Veterinerium Kliniği’nde tedavi edilmişlerdi. Yaralanan Rotweiller cinsi köpek ise kaçmıştı.

  Yaklaşık 3 saat sonra bulunan ve aşırı kan kaybeden bu köpeğin de Veterinerium’a kaldırıldığı, 48 saat sonra öldüğü ortaya çıktı.

  KAN KAYBINDAN

  Kliniğin sahibi Veteriner Hekim Hasan Bulut, Efe’nin sol göğsünden giren kurşunun akciğerin iki lobunu da parçalayarak sağ göğsünden çıktığını söyledi. Çok kötü durumda olan köpeğin bünyesinin kaldıramayacağı gerekçesiyle ameliyat edilmediğini ve yaralarının dikildiğini belirten Bulut, "Her türlü tedaviyi denedik. Akciğeri parçalandığı için onu kurtarmadık" diye konuştu. Şişli Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Proje Sorumlusu Aynur Başardı ise "Efe"yi Kuştepe’ye gömdük. Keşke polis memuru silah değil de göz yaşartıcı sprey kullansaydı. Fakat onun da bir hayvansever olduğunu biliyoruz. Umarım bundan sonra emniyet görevlileri hayvanlar konusunda daha dikkatli olurlar" diye konuştu.

  Veterinere gidip masrafları ödedi

  Polis memuru Mümin Şentürk, dün veterinere giderek, yaralı Alman kurdu ile kırma köpeğin 300 YTL tutan
  masraflarını ödedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı