Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üçümüzü de Çeşme’ye gömün

  Turaç TOP-Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  08 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 08 Ekim 2005 - 00:16

  İZMİR’de, 11 yıl önce ikiz bebeklerini hastanedeki enfeksiyon sonucu kaybeden, piyasaya yüklü miktarda borçlanınca cinnet getiren kuyumcu Selçuk Ermiş (57) tabancayla başlarından vurduğu eşi Sibel Ermiş’i (41) öldürüp oğlu Batuhan Ermiş’i (10) de ağır yaraladıktan sonra intihar etti. 4 not bırakan Selçuk Ermiş, ‘Herkes beni affetsin. Öncelikle Allah’ım affetsin’ dedi, eşi ve çocuğu ile Çeşme’de yan yana gömülmeyi istedi.

  Kapıyı çilingirine açtırdılar

  Kemeraltı Çarşısı’ndaki Selçuk Ermiş’e ait ‘Ermiş Kuyumculuk’ta askere gitmeden önce çalışan Hakan Çanak, dün saat 12.30’da kendisine 11 bin YTL borçlu olan eski patronunun Küçükyalı’daki evine parasını istemek için gitti. Çanak, kapının açılmaması üzerine Selçuk Ermiş’in kayınpederi Mustafa Ali Dörttepe’yi telefonla aradı. Gelen Dörttepe, tüm ısrarlarına rağmen kapının açılmaması üzerine çilingir çağırdı. Kapı açılınca damadı ve kızının cansız bedenleri yanında, torunu 3’üncü sınıf öğrencisi Batuhan’ın nefes aldığını fark eden Dörttepe, hemen onu hastaneye gönderdi. Ağır yaralı Batuhan, beyin ameliyatına alındı.

  Önce eşini vurmuş

  Selçuk Ermiş’in, 9 milimetre çapındaki ruhsatlı Beretta marka tabancası ile önce yatak odasında yanında uyuyan 14 yıllık eşini, sonra odasında yatan oğlunu vurduğu belirlendi. Selçuk Ermiş’in kanlar içindeki oğlunu öldü diye kucağına alıp annesinin yanına yatırdıktan sonra kendi kafasına ateş ederek canına kıydığı saptandı. Ailenin yakınları olayı duyar duymaz eve akın etti. Kuyumcu Ermiş’in 3 yıl önce iflas ettiği, Çeşme’deki yazlığını 180 bin YTL’ye satıp ailesinin de desteğiyle durumunu düzelttikten sonra bir süreliğine İzmir’den ayrıldığı, ancak yeniden dönüp kuyumculuğa başladıktan sonra piyasaya yaklaşık 1 milyon YTL (1 trilyon lira) borçlandığı ileri sürüldü.

  Geride dört mektup bıraktı

  Evde, Selçuk Ermiş’in yazdığı 4 mektup bulundu. Selçuk Ermiş’in bıraktığı bir notta, ‘Piyasaya çok borçlandım. Borçlarımı ödeyemedim. Hayat yüzümüze hiçbir zaman gülmedi. Artık bu yükü kaldıramıyorum. Eşimi ve çocuğumu çok seviyorum. Herkes beni bağışlasın. Beni, eşim ve çocuğumla birlikte yan yana Çeşme’deki mezarlığa gömün’ yazdığı belirtildi. Eşine hitaben yazdığı, ancak kopuk kopuk cümlelerden oluşan notta, ‘Ama insaf et. Yaşam çok kısa. Bana bunu yapma. Öyle oluyor ki beni sevmediğini... aldatıyorsun diye bile düşünmüyorum. Neden senin soğukluğun... içtenliğini kaybetmiş benimle hayatı yaşıyorsun. Çok yüzeysel konuşmalar.. yok gibi davranıyorsun. Benim senin elinde... büyük felaketten sonra davranışlarında soğukluk görüyorum. Her şey iyiye gidiyor’ ifadeleri dikkati çekti. Bir diğer notta ise Selçuk Ermiş, ‘Başaramadım, üzgünüm ve yorgunum. Evladım ve eşimi de yanımda götürüyorum. Bu mücadele beni çok yordu. Mahvoldum. Herkes beni affetsin. Öncelikle Allah’ım affetsin. Borçlu olduğum kişilere diyeceğim, hakkınızı helal etmenizdir’ diye yazdı. Selçuk Ermiş’in bıraktığı dördüncü notun içeriği ise açıklanmadı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı