Gündem Haberleri

  Üçü bir arada

  Özgür ÖZTÜRK / DHA
  27.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  71 gün önce yüz nakli yapılan Turan Çolak ve ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan basın karşısında. Toplantıya Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan hastası Uğur Acar da katıldı.

  Türkiye’de 4’üncü yüz nakli yapılan Turan Çolak’ın (35) 15 Mayıs’ta gerçekleştirilen yüz nakli ameliyatının üzerinden 71 gün geçti. Uşak’ta intihar eden lise öğrencisi 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz’ın yüzü nakledilen Çolak, dün Antalya Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde kameraların karşısına çıktı. Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başkanı AÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Turan’ın sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini söyledi. Çolak, nakilden önce umutlu olduğunu, ancak bu kadar hızlı sürede nakil olabileceğini tahmin etmediğini söyledi. Basın toplantısını izleyen Türkiye’nin ilk yüz nakli hastası Uğur Acar (20) da kürsüye gelerek Turan Çolak ile birlikte baş parmağını kaldırıp ‘tamam’ anlamında gazetecilere poz verdi.

  Hiç yaşamamış gibi

  Turan Çolak, “Çok mutluyum. İlk gördüğüm anda da yüzümü çok beğenmiştim. Gerçekten güzel. Kendimi daha önce hiç yaşamamış gibi hissediyorum” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı