KOCAELİ HABERLERİ

Ücretsiz spor okulları 10 bin çocuğa ulaştı

DHA
29.03.2016 - 12:02Son Güncelleme :
DHA

Ücretsiz spor okulları 10 bin çocuğa ulaştı

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi'nin sporu tabana yaymak amacıyla 2012 yılında başlattığı ücretsiz Spor Okulları Projesi 4 yılda 10 bin çocuğa ulaşıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz olarak hizmet veren Spor Okulları, Kocaeli'nin tüm ilçelerinde haftanın her günü ve 29 spor tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor. Spor Okulları'ndan 6-12 yaş arasındaki çocuklar yararlanıyor. Spor Okulları'nda, voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi, yüzme, buz sporları ve cimnastik branşlarının eğitimi veriliyor. Çocuklar özellikle yüzme branşına büyük ilgi gösterdi. Kısa süre içinde yüzme branşına kayıt olan öğrencisi kayısı bini aştı. Yüzme branşının dersleri Gebze, Gölcük, İzmit ve Körfez'deki yüzme havuzlarında devam ediyor.

Spor Okulu öğrencilerine, antrenmanlara başladığı dönem itibariyle bir dizi performans testi uygulanıyor ve çalışma süresi sonunda her öğrenciye performans gelişim kartı veriliyor. Bu çerçevede ve ilerleyen süreçte uzman eğitmenler sporcunun gelişimini sürekli takip ediyor.  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Ücretsiz spor okulları 10 bin çocuğa ulaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ücretsiz spor okulları 10 bin çocuğa ulaştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı