GAZİANTEP HABERLERİ

Ücretsiz Kumaşlar Hanımların Ellerinde Hayat Buluyor

IHA
14 Eylül 2015 - 13:33Son Güncelleme : 14 Eylül 2015 - 13:34

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ AKTOPRAK SOSYAL TESİSİ AİLE MERKEZİ’NDE BAŞLATILAN “KENDİN DİK KENDİN GİY” PROJESİ GAZİANTEPLİ HANIMLAR TARAFINDAN RAĞBET GÖRÜYOR.

IHA

Şehitkamil Belediyesi Aktoprak Sosyal Tesisi Aile Merkezi’nde başlatılan “Kendin Dik Kendin Giy” projesi Gaziantepli hanımlar tarafından rağbet görüyor. Beğendikleri kumaşları kendi bedenlerine göre kesip biçen hanımlar, modaya uygun ürünler çıkararak, kendi elbiselerini kendileri yapıyor.
Vatandaşların sosyal ve kültürel yaşantılarına destek sunan Şehitkamil Belediyesi, Gaziantepli hanımlara yönelik başlattığı “Kendin Dik Kendin Giy” projesi yoğun rağbet görüyor. Aktoprak Sosyal Tesisi Aile Merkezi’ne gelen hanımlar, burada kendi elbiselerini kendileri dikiyor. Şehitkamil Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen kumaşlardan kendi zevklerine göre beğenen hanımlar, beğendikleri kumaşları kendileri ve çocuklarının bedenlerine göre kestikten sonra, dikiş makinesinin başına geçerek, usta terzileri aratmayacak şekilde dikim işlemini gerçekleştiriyor. Mağazalarda yüksek meblağlara satılan elbiseleri aratmayacak şekilde kaliteli ve bir o kadar sağlam elbise yapan hanımlar, birkaç saat içerisinde elbiselerini yapıyor.
"KENDİMİZ DİKİYORUZ KENDİMİZ GİYİYORUZ"
Aktoprak Sosyal Tesisi Aile Merkezi dikiş nakış kursuna gelen Hacer Karpuzcu, “Şehitkamil Belediyemiz açmış olduğu sosyal tesise gelerek, burada dikiş nakış öğreniyoruz. Belediyemizin başlatmış olduğu ‘Kendin Dik Kendin Giy” projesine katılıp kendi elbiselerimizi kendimiz yapıyoruz. Burada ücretsiz bir şekilde verilen kumaşları kendi isteğimize göre beğeniyoruz. Daha sonra bu kumaşları bedenlerimize göre kesip, etek, gömlek, abiye ve çocuklarımız için elbise yapıyoruz. Mağazada 50-60 TL’ye satılan bir eteği veya bir gömleği burada ücretsiz bir şekilde sahip oluyoruz. Fabrikadan çıkan bir elbisede dikim hatası oluyor, dikişi yan yana gelmiyor, fermuar kısımları yanlış şekilde ayarlanıyor, yada elbiseler çok dar yada çok bol geldiği için aldığımız üründen memnun olamıyoruz. Dikiş nakış işlemini öğrendiğimiz için bunları açık ve net görebiliyoruz. Burada elbiselerimizi diktiğimiz için dikimine dikkat ediyoruz, yanlış olduğu zaman bile yeniden söküp dikme fırsatı buluyoruz. Bunun sonucunda daha kaliteli ürün ortaya çıkarabiliyoruz. Bir elbiseyi birkaç saat içerisinde kesip dikebiliyoruz. Burada kendim için çocuklarım için ücretsiz bir şekilde birçok elbise diktim. Arkadaşlarımız da aynen hem kendileri için hem de çocukları için güzel ve kaliteli elbiseler, abiyeler, etekler, gömlekler diktiler. Bütün hanımlarımızı buraya davet ediyoruz. Böyle bir hizmetin sunulmasından dolayı çok mutluyuz. Allah Belediye Başkanımızdan ve hocalarımızdan razı olsun” dedi.
"HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEDEN SAHİP OLUYORLAR"
Aktoprak Sosyal Tesisi Aile Merkezi dikiş nakış hocaları ise, “Sosyal Tesisimize gelen hanımlarımız burada ‘Kendin Dik Kendin Giy’ projesine katılarak dikiş nakış öğreniyorlar. Belediyemiz tarafından kursiyerlerimize gönderilen ücretsiz kumaşlarla kendi elbiselerini kendileri dikiyorlar. Mağazada 50 TL’ye satılan bir elbiseyi kursiyerlerimiz burada kendileri dikip ücretsiz bir şekilde sahip olabiliyorlar. Bazı kursiyerlerimiz kendileri, çocukları ve yakınları için elbise dikerken, bazı kursiyerlerimiz ise aile ekonomisine katkı sunmak amaçlı yaptıkları elbiseleri satabiliyorlar. Burada kursiyerlerimiz bir fabrikada üretilen elbisenin aynısını hatta daha kalitelisini üretebiliyor. Mağazalarda satılan elbiselerde dikim hatası olurken, kursiyerlerimiz hata yaptıkları zaman o dikişi söküp yeniden dikme fırsatı bularak, daha kaliteli ürün ortaya çıkarıyor. Ayrıca kendi zevk ve isteklerine göre elbiselere işlemeler dahi yapabiliyorlar. Burada isteyen istediği her elbiseyi ücretsiz bir şekilde yapma imkanına sahiptirler. Bunun için bütün hanımlarımızı kursumuza bekliyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımıza böyle bir hizmeti hanımlarımıza sunduğu için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Ücretsiz Kumaşlar Hanımların Ellerinde Hayat Buluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ücretsiz Kumaşlar Hanımların Ellerinde Hayat Buluyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:42
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:27
  • Yatsı
   20:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı