Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  "Ücretsiz antivirüs yazılımları yetmiyor"

  Hürriyet Haber
  14.08.2012 - 09:25 | Son Güncelleme: 14.08.2012 - 15:39

  Artan siber saldırılar ve tehditlere rağmen yapılan araştırmalar kullanıcıların hala yüzde 60’lık kısmının ücretsiz antivirüs çözümlerini tercih ettiğini ortaya koyuyor. Kaspersky'den yapılan açıklamada ücretsiz antivirüs yazılımlarının virüslere karşı yeterli olmadığı belirtildi.

  Harris Interactive’in bu yıl yaptığı bir araştırma. ABD, Rusya ve Avrupa’ da gerçekleştirilen bu araştırma sonucuna göre kullanıcıların yarısından fazlası, kişisel ve finansal verilerini tehdit altında bırakmayı göze alarak, tercihlerini ücretsiz koruma çözümlerinden yana kullanıyor. Araştırmaya göre ücretsiz çözümlere en yatkın ülke Fransa; Fransız kullanıcıların %69’u anti-virüs çözümlerine para harcamaktan kaçınıyor.

  ÜCRETSİZ ÜRÜNLER, PROFESYONELLERİN ÇOK GERİSİNDE

  Aynı araştırma, çevrimiçi tehditler konusundaki kullanıcı bilincinin ciddi düzeyde olduğunu ve kullanıcıların birçoğunun halihazırda zararlı yazılımlar ya da diğer siber saldırılarla karşı karşıya kaldıklarını gösteriyor. 

  Gelişmiş güvenlik yazılımları bu paralelde tüm tehditlere karşı koruma sağlarken, veri yedekleme, güvenli şifre koruma ve yerel ağ üzerinden ebeveynlerin, çocuklarının bilgisayar kullanımını da kontrol etmesini sağlıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı