GeriFutbol "Üçlü görüşme hiç etik değildi"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Üçlü görüşme hiç etik değildi"

"Üçlü görüşme hiç etik değildi"
refid:19909350 ilişkili resim dosyası

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Mehmet Ali Aydınlar, Rıdvan Dilmen ve Aykut Kocaman’ın bir görüşme yaptıklarının ortaya çıkmasıyla ilgili olarak, “Bana göre o görüşme hiç etik değil. Birisi Fenerbahce’nin hocası, diğeri yorumcusu. Bizden de birisiyle görüşme ihtiyacı hissedebilirdi. Demek ki hissetmemiş” dedi.

“TRABZON’DA İYİ SONUÇ ALIRSAK PSV’Yİ ELERİZ”

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Beşiktaş ve kendilerinin Türkiye’yi Avrupa’da temsil ettiğini vurgulayan Şener, “PSV güçlü bir takım ama bizim takımımız güçlü takımlara karşı çok farklı futbol oynuyor. Zannediyorum o maçta da öyle olur. Buradan iyi bir sonuçla Hollanda’ya gidersek PSV Eindhoven’i eleriz diye düşünüyorum” diye konuştu.

“BİLET ARTIRIMI TALEP ETTİK ANCAK OLMADI”

Şener, gurbetçi taraftarların Hollanda’da bilet bulamamasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “ Verilen kontenjan dolmuş. 1600 civarı bilet verdiler. Şu ana kadar yaptığımız yazışmalar sonucunda o rakamın üzerinde bilet vermediler. Çok da bastıramıyoruz. Ama bildiğim kadarıyla bizim taraftarlarımız onların tarafından bilet alıp gelmeye çalışıyormuş” diye konuştu. Şener, kart cezalası olan Zokora’nın PSV Eindhoven ile oynanacak olan ilk maçta oynamayacak olması ile ilgili olarak da, “Zokora’sız oldukça fazla maç kazandık ve iyide futbol oynadık. Kadromuz oldukça geniş. Zokora’nın yokluğunun bir sorun olacağını düşünmüyorum.”

“TFF SEÇİMLERİNE ZAMAN VAR. BELLİ SORÜ SONRA MÜDAHİL OLURUZ”

Başkan Şener, Türkiye Futbol Federasyonu seçimleriyle ilgili olarak da, “ Şu anda federasyon seçimleriyle ilgili bir çalışma sürdürmüyorum. Sadece PSV maçıyla ilgileniyorum. Ama bir noktaya geldikten sonra bu işe müdahil oluruz diye düşünüyorum. PSV maçında 2. lig ve 3. lig başkanları misafirimiz olacak. 27’sine daha zaman var. Ona göre tavrımızı netleşir” dedi.

“MEHMET ALİ AYDINLAR’IN TEKRAR ADAY OLABİLECEĞİNİ BENDE DUYUYORUM”

Şener, “Trabzonspor olarak yeniden aday olması gündemde olan Mehmet Ali Aydınlar’ın yanında olacağınız iddia ediliyor. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?” şeklindeki soruyu da, “Mehmet Ali Aydınlar’ın tekrar aday olabileceğini bende duyuyorum. Ama bize gelen her hangi bir şey yok. Daha toplantı yapmadık. Mehmet Ali bey bir süreç geçirdi. Tekrar adayıp olup olmayacağı kendi bileceği bir şey. Başka duyduğumuz bir sürü aday da var. Seçime birkaç gün kala belli oluyor bir çok şey. Sizde ona göre tavrınızı alıyorsunuz. Şu anda net bir şey söylemek doğru değil” diyerek yanıtladı.

“GAZETELERDE YAZILANLARA GÖRE CEVAP VERMEM”

Şener, bir gazetecinin, “Mehmet Ali Aydınlar’ın son açıklamalarını okudunuz mu? Bu açıklamalarda Trabzonspor’un ve Türk futbolunun hakları korunmadığı ortaya çıkıyor. Sizce haklarınız korundu mu?” şeklindeki sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Mehmet Ali beyin açıklamalarını dinlemedim ama okudum. Trabzonspor veya Türk futbolunun hakkının korunup korunmadığı konusunda net bir cevap verebilmem için UEFA ile nelerin konuşulduğunu çok iyi bilmem lazım. Gazetelere yazdığı şekliyle cevap vermem doğru olmaz. Bu konuda şu anda bir şey söylemek durumunda değilim."

“BİZDEN BİRİSİYLE GÖRÜŞME İHTİYACI HİSSETMEMİŞ”

Şener, Mehmet Ali Aydınlar - Rıdvan Dilmen - Aykut Kocaman üçlüsünün özel bir görüşme yapmasının ortaya çıkmasıyla ilgili olarak da, “Bana göre o görüşme hiç etik değil. Birisi Fenerbahce’nin hocası, diğeri yorumcusu. Bizden de birisiyle görüşme ihtiyacı hissedebilirdi. Demek ki hissetmemiş. Çok tuttuğum bir görüşme tipi değil” değerlendirmesinde bulundu.

“ONUR’LA GÖRÜŞMELERDE MESAFE KATETTİK”

Şener, Kaleci Onur Recep Kıvrak’la yapılan görüşmelerde önemli aşama kaydettiklerini de vurgulayarak, “Şu anda yine görüşmeler yapıyoruz. Asbaşkanımız Nevzat bey o işi götürüyor. Belli bir noktalara da geldi zaten. Çok da aceleye gerek yok. Herhalde sorun olmaz. Onur’un 1.5 senelik kontratı var. Bütün mesele takımdaki dengelerin bozulmaması. Takım içi dengeleri bozmadan görüşüyoruz. Çok da sevdiğimiz bir futbolcu. O da kalmak istiyor. İşi tatlıya bağlamak için bir süreç gerekiyor. Bu süreçte inşallah yakın zamanda biter” diye konuştu.

“BURAK YILMAZ’A GELEN TEKLİF YOK”

Şener, “Burak Yılmaz’a gelen teklif var mı?” şeklindeki soruya da, “Burak Yılmaz’la ilgili teklif gelmedi. Gazetelerin sayfalarında yerleri boşluk kaldığı için en güzel haber olarak değerlendiriliyor sanırım” şeklinde cevap verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle